Katastrofalna lawina błotna w Indiach

lawina błotna w IndiachBilans ofiar jest prowizoryczny, akcja ratunkowa trwa. Masy ziemi i błota zasypały 70 domów, a 158 poważnie zniszczyły. Co najmniej 18 osób zginęło w rezultacie zejścia lawiny ziemnej na wioskę Ambegaon, w okręgu Pune, w indyjskim stanie Maharasztra – poinformowały w czwartek władze.

Lawina zeszła w środę rano, ale rozmiary zniszczeń i liczbę ofiar wstępnie oszacowano wiele godzin później. Masy ziemi i błota podmyte przez długotrwałe opady deszczu, zasypały ponad 70 domów a 158 domów poważnie uszkodziły. Wielkość opadów sięgnęła 10,8 cm.

lawina błotna w Indiach

lawina błotna w Indiach

Ekipy ratunkowe pracowały przez całą środę oraz w nocy ze środy na czwartek, mimo wciąż padającego deszczu. Przy usuwaniu zwałów ziemi, błota i powalonych drzew pracuje ciężki sprzęt. W akcji poszukiwania ofiar uczestniczy ludność okolicznych wsi.

Według kierującego akcją ratowniczą Vitthala Banota, dotychczas znaleziono zwłoki 18 osób – 10 kobiet i 8 mężczyzn.
Wieś położona jest u stóp pasma górskiego Sahyadri. Lawiny ziemne w okresie padania deszczy monsunowych zdarzają się w tym rejonie stosunkowo często. Dodatkowo ich występowanie nasilił intensywny wyrąb lasów.

Premier Indii Narendra Modi zapowiedział, że dołożone zostaną wszelkie starania aby odnaleźć wszystkie ofiary i usunąć skutki kataklizmu. Na miejsce tragedii przybył minister spraw wewnętrznych Indii Rajnath Singh.

lawina błotna w Indiach

lawina błotna w Indiach

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.