Kiedy wybuchnie trzecia wojna światowa

3
15
trzecia wojna swiatowa

„Reporter” pisze o tym, czy III wojna światowa może wybuchnąć już w 2018 roku.

Autor artykułu podkreśla pogłębienie różnic między przywódcami mocarstw światowych, wzrost liczby lokalnych wojen i przyspieszone zbrojenie.

Tymczasem eksperci wojskowi i polityczni często wyrażają sprzeczne opinie na temat prawdopodobieństwa wybuchu nowej wojny światowej. Amerykanin Joachim Hagopian jest przekonany, że wojna między Rosją i USA już się zbliża, a przeciwnicy omawiają tę kwestię z sojusznikami. Inny Amerykanin, wysoki rangą wojskowy Alexander Richard Shirreff także zapowiada wojnę rosyjsko-amerykańską oraz porażkę USA i wejście w skład Rosji państw bałtyckich.

Tymczasem doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Siergiej Głazjew wcześniej wyrażał przekonanie, że III wojna światowa zawsze będzie „tuż-tuż”, jeśli USA nie ujarzmią swoich zapędów do rządzenia całym światem.

źródło: pl.sputniknews.com

3 KOMENTARZE

  1. W artykule Alexander Richard Shirreff podany jest jako amerykański wojskowy a Wikipedia mówi co innego, skąd autor czerpie informacje? Można by się trochę wysilić i sprawdzić nazwiska zanim się skopiuje teks z Google translator eeeeeeh

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.