Kim Dzong Un i Trump spotkają się w Warszawie?! Sensacyjne doniesienia!

2
12
Kim Dzong Un Trump Polska Warszawa

Niezwykłe wieści zza oceanu! Portal Bloomberg donosi, że historyczne spotkanie Donalda Trumpa (72 l.) z Kim Dzong Unem (34 l.) może odbyć się w Warszawie!

Wiadomo już, że z pewnością szczyt przywódców nie będzie miał miejsca na Półwyspie Koreańskim. Obie strony szukają neutralnego gruntu, by zwieńczyć sukcesem rozmowy o denuklearyzacji państwa Kim Dzong Una.

Umiejscowienie szczytu w Polsce nie jest jednak jeszcze pewne. Wśród miejsc branych pod uwagę są również osiem innych miast, takich jak Sztokholm czy Praga, ale też Bangkok czy Ułan Bator.

Z propozycją spotkania wystąpił w marcu Pjongjang, ma się ono odbyć na początku czerwca. Co prawda Trump stwierdził, że „jeśli będzie bezcelowe, to je odwoła”, ale chyba nawet on nie zmarnuje takiej dziejowej szansy?

Historyczne spotkanie

Jak napisał na Twitterze w środę Donald Trump, w Korei z Kim Dzong Unem spotkał się już nowy szef CIA (i prawdopodobnie przyszły sekretarz stanu) Mike Pompeo. „Spotkanie przebiegło bardzo gładko i zawarto dobre relacje” – zdradził.

Koreańska odwilż

Na początku marca Trump zaakceptował propozycję spotkania z Kimem, która została mu przekazana za pośrednictwem dyplomatów południowokoreańskich. Przywódca Korei Północnej zobowiązał się wówczas, iż do tego czasu powstrzyma się od wszelkich prób z bronią atomową i testów rakietowych.

Odwilż w relacjach nastąpiła po wizycie delegacji Korei Północnej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu w lutym, po kilku miesiącach dużego napięcia związanego z prowadzonymi przez KRLD zbrojeniami atomowymi i balistycznymi. W tym czasie Kim i Trump grozili sobie wzajemnie użyciem siły militarnej.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.