Kod Biblii – wszystko co się wydarzy na świecie zapisane jest w Biblii

Kod Biblii - zaszyfrowane dane„Kod Biblii” Michaela Dorosnina tej książki nie trzeba przedstawiać, ponieważ stała się ona bestsellerem za sprawą niesamowitego odkrycia opublikowanego przez amerykańskiego dziennikarza. Do dnia dzisiejszego wszyscy zastanawiają się czy Pismo Święte kryje w swoim tekście ukryte wskazówki dotyczące przyszłości. Nasuwają się zatem pytania dotyczące autentyczności zaszyfrowanych treści, oraz sprawy informacji odnośnie wiedzy o przebiegu naszego życia aż do jego kresu na ziemi.

Wersji tego odkrycia podobnie jak różnic w opiniach jest dużo, od tych przerażających wręcz okrutnych po te łaskawsze bardziej optymistyczne. Jedna z nich zakłada absolutny brak naszego wpływu na życie za sprawą losu już przewidzianego odgórnie. Kolejna tyczy się różnych dróg które mogą nas w życiu spotkać i to właśnie my mamy wpływ na ścieżkę przez nas wybraną. Jednakże nasuwa się pytanie które z wersji jest prawdziwa, jaką drogę wybrać i czy ten wybór będzie właściwy czy gdzieś po drodze nie zbłądzimy.

Podobne rozważania doskwierają ludziom już od dawna zarówno zwyczajnym obywatelom jak i uczonym na całym świecie przykładem może być Isaac Newton i rabin Chaim Weissmandl. Ta druga postać zasłynęła próbami rozkodowania informacji zawartych w Torze. Próby dokonane na treściach Pięcioksięgu obejmowały ciąg liter równoległych tworzących dany ukryty tekst wiadomości. Wyniki tych starań nie były zaskakujące. Jednakże działania te skłoniły w latach późniejszych łotewsko-izraelskiego matematyka Elijahu Ripsa do pracy nad badaniami w tej dziedzinie. Wciągnął on do nich swojego przyjaciela fizyka Dorona Witztuma. Ten duet przyczynił się do sukcesu teorii ukrytych treści zawartych w Torze.

zaszyfrowane informacje w Biblii

W celu przybliżenia zmagań jakie postawili przed sobą opisani powyżej badacze, potrzeba objaśnić sposób kodowania Biblii. Tak więc każdej literze hebrajskiej przypasowana jest dana wartość numeryczna, kolejnym działaniem było opracowanie modelu statystycznego pomocnego przy określaniu odstępu pomiędzy ciągami liter. Do duetu dołączył informatyk Yoav Rosenberg. Ten ekspert komputerowy stworzył oprogramowanie mające na celu rozkodowanie szyfru. Te karkołomne działania ujawniły 66 zaszyfrowanych nazwisk przedstawiające znane osobowości pochodzenia żydowskiego. Informacje uzyskane były na tyle szokujące iż osoby zawarte w odkryciach urodziły się po powstaniu Tory. Naukowcy byli jedynymi którym udało się sprostać wyzwaniu. Do dziś można spotkać się z głosami iż badania mogą by wyssane z palca, nie do końca prawdziwe. To do dziś nie jest wyjaśnione.

zaszyfrowane informacje w Biblii

W sprawie autora opisywanej książki Dorosnina czerpał on swoją wiedzę na podstawie doświadczeń matematyka Ripsa. Opierał swoje badania na metodach przeprowadzanych przez wspominanego naukowca lecz pod innym kątem. Szukał klęsk żywiołowych, gwałtownych wydarzeń o niszczycielskim działaniu zamiast postaci jak jego poprzednik. Odkrycia szokowały, zdumiewały, dla wielu były niezrozumiałe i drażniące. Dziennikarz przez głoszone nowiny zyskał zarówno wielu przeciwników jak i zwolenników. Wśród przepowiedni odkrytych były losy izraelskiego premiera dotyczące jego śmierci. To czy te odkrycia są autentyczne wie sam autor.

Warto jest przyjrzeć się dalszym odkryciom. Wśród nich katastrofalne w skutkach trzęsienia ziemi ponoć obejmujące czasy teraźniejsze w których obecnie żyjemy. „Kod Biblii” to niewątpliwie pozycja literacka wzbudzająca wiele kontrowersji wśród nich stwierdzenia iż „Biblia, którą Bóg podyktował Mojżeszowi, była w istocie programem komputerowym, najpierw wyrytym w kamieniu, później zapisanym w zwojach pergaminu.” W myśleniu nowoczesnym nie jest to stwierdzenie oburzające ale konserwatywnym ludziom daje dużo do przemyśleń i dywagacji w tym temacie.

zaszyfrowane informacje w Biblii

Temat niniejszych przemyśleń powraca i będzie powracał. W dobie coraz nowszych nowinek technicznych i podążania za prawdą jest wiele teorii i wiele badań. Biblia budzi kontrowersje i wiele pytań wśród wierzących i ateistów. Zawarte w niej treści nie zawsze są zrozumiałe przez jej czytelników. Czas pokaże czy odkrycia okażą się prawdziwe, czy może znajdą się koleni śmiałkowie chcący badać ukryte treści. Lecz niewątpliwie publikacja Dorosnina zasiała ziarnko niepewności i grozy wśród czytelników.

autor: koko

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ktos Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ktos
Gość
Ktos

Ksiazka M. Drostina jak i cale zagadnienie, bardzo intrygujace, goraco polecam. Jestem ciekaw na jakim etapie sa prace w rozszyfrowaniu kodu na dzien dzisiejszy. Za wszelkie informacje bede wdzieczny. Pozdrawiam