Kolejna awaria elektrowni atomowej na Ukraine

Awaria elektrownia atomowa Ukraina

Władze Ukrainy poinformowały w niedzielę o wyłączeniu jednego bloku elektrowni atomowej w Zaporożu. Zrobiono tak po to, aby nie dopuścić do wewnętrznego uszkodzenia generatora. To ta sama elektrownia atomowa, w której doszło do awarii pod koniec listopada.

Obsługa największej elektrowni atomowej w Europie musiała wyłączyć jeden z bloków energetycznych po tym gdy pojawiły się problemy z generatorem. To już kolejna awaria w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w ciągu miesiąca.

W niedzielę o godzinie 6 rano obsługa elektrowni wyłączyła blok energetyczny nr 6 by nie dopuścić do wewnętrznego uszkodzenia generatora. Władze elektrowni zapewniają, że tym razem także nie doszło do skażenia środowiska.

Awaria elektrownia atomowa Ukraina

To druga awaria elektrowni atomowej w ciągu miesiąca

Poprzednio blok nr 3 został odłączony od systemu energetycznego kraju z powodu zwarcia w systemie wydawania energii co doprowadziło do problemów z dostawami prądu na terenie Ukrainy.

Miesiąc temu w związku z awarią w ukraińskiej elektrowni wybuchła w Polsce panika, podsycana przez tabloidy ostrzegające przed „drugim Czarnobylem”.

Zaporoska Elektrownia Atomowa jest największą elektrownią tego typu w Europie. Posiada sześć reaktorów o mocy 950 MW każdy

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Kolejna awaria elektrowni atomowej na Ukraine”

  1. Teraz nam na szczęście powiedzieli o awarii bo zapewne nie było zagrożenia wyciekiem radioaktywnych substancji.

    Skoro to już druga awaria w ciągu miesiąca to pewnie nie skończy się na tym…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.