Kolejna erupcja wulkanu. Teraz eksplodował Turrialba na Kostaryce

Turrialba wulkan

W ostatnich dniach widzimy wzmożoną aktywność zarówno trzęsień ziemi, jak i wybuchów wulkanów. Po środowej erupcji wulkanu na południu Chile, w czwartek eksplodowała góra Turrialba na Kostaryce, zmuszając do zamknięcia międzynarodowego portu lotniczego w stolicy – informuje NTV.

Wulkan Turriabla znajdujący się 70 km na wschód od San Jose – stolicy Kostaryki – wybuchł kilkakrotnie w czwartek, wyrzucając do atmosfery pióropusz pyłów i gazu. Wraz z zachodnim wiatrem chmura przywędrowała do San Jose, zmuszając do zamknięcia portu lotniczego. Na szczęście w piątek usługi zostały przywrócone.

Turrialba wulkan

Turriabla wykazuje wzmożoną aktywność już od kilku ostatnich tygodni. W połowie marca z tego samego powodu lotnisko w San Jose zostało sparaliżowane, a tysiące pasażerów musiało odczekiwać na swoje loty nawet 18 godzin.

Naukowcy z Narodowego Uniwersytetu Sejsmologicznego na Kostaryce poinformowali, że znaleźli źródło świeżej lawy w kraterze Turrialba, co może wskazywać, że wulkan przeżywa bardziej aktywny etap. Jednak inni eksperci podkreślają, że wysuwanie takich wniosków jest jeszcze zbyt wczesne.

Turrialba wulkan

Turrialba wulkan

źródło: krolowa-superstar.blog.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.