Kolejna ogromna eksplozja w Chinach

Kolejna potężna eksplozja wstrząsnęła Chinami dziś wieczorem. W zakładach petrochemicznych Runxing Chemical, usytuowanych niedaleko miasta Zibo w prowincji Shandong, doszło do gigantycznego wybuchu materiałów łatwopalnych.

Eksplozja ChinyEksplozja Chiny

To już druga tego typu katastrofa w okolicy, pierwsza miała miejsce w czerwcu, i kolejna w tym miesiącu. Przypomnijmy, że 13 sierpnia potężna eksplozja wstrząsnęła miastem Tiencin.

W jej wyniku śmierć poniosło 121 osób, a 722 zostały ciężko ranne. Władze miasta zarządziły ewakuację 3-kilometrowej strefy wokół miejsca katastrofy.

Póki co nie są znane okoliczności dzisiejszego wybuchu, który nastąpił w odległości zaledwie 1000 metrów od dzielnicy mieszkalnej. Władze szpitalne mówią jednak już o przynajmniej 10 ciężko rannych osobach.

W zakładach produkowany był adyponitryl, bezbarwny płyn, który w reakcji z ogniem wydziela trujące gazy. Dlatego władze miasta ostrzegły ludność, aby nie wychodziła z domu.

Powyżej możecie zobaczyć materiał filmowy, na którym zarejestrowany został wybuch w zakładach petrochemicznych w prowincji Shandong.

Eksplozja Chinyźródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.