Kolejne ciężkie rosyjskie czołgi w Donbasie. Niebawem rozpęta się piekło

Kolejne ciężkie rosyjskie czołgi w Donbasie

Stany Zjednoczone potwierdzają, że Rosja w ostatnich dniach przerzuca dodatkową broń ciężką, w tym czołgi na kontrolowany przez separatystów ukraiński Donbas.

Asystent sekretarza stanu USA ds. Europy oświadczyła przed komisją spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu, że w ciągu kilku ostatnich dni zauważono nowe przerzuty przez ukraińską granicę rosyjskich czołgów, pojazdów opancerzonych, ciężkiej artylerii i sprzętu rakietowego dla separatystów.

Kolejne ciężkie rosyjskie czołgi w Donbasie

Nuland zwróciła uwagę, że Biały Dom w dalszym ciągu rozważa, czy uzbroić ukraińską armię. Jak dodała, w administracji toczy się „ożywiona debata” na temat tego, czy wysłać Ukrainie broń. – W nadchodzących dniach, dniach, a nie tygodniach musimy być świadkami pełnego rozejmu – podkreśliła.

Wcześniej Nuland oświadczyła, że Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiają „rządy terroru” na Krymie i na wschodzie Ukrainy, które zostały narzucone przez prorosyjskich separatystów i przez Moskwę. – Choć Ukraina buduje pokojowe, demokratyczne i niepodległe państwo na 93 proc. swego terytorium, to na Krymie i wschodniej Ukrainie panują rządy terroru – powiedziała.

Przedstawicielka Departamentu Stanu potępiła „nielegalną okupację i łamanie praw człowieka” na Krymie oraz „niewyobrażalną przemoc i grabież” dokonywane przez Rosję i – jak to ujęła – jej „marionetkowych separatystów” na wschodzie Ukrainy.

AFP zwraca uwagę, że Nuland to najwyższa rangą przedstawicielka Departamentu Stanu USA odpowiedzialna w tym resorcie za Europę. Ponad rok temu została wyznaczona do zajmowania się sprawą konfliktu ukraińskiego; jest przy tym bardzo twarda wobec Moskwy.

– Ten sfabrykowany i kontrolowany przez Kreml konflikt, podsycany rosyjskimi czołgami i ciężkim uzbrojeniem, finansowany przez rosyjskich podatników, kosztował życie ponad 6 tysięcy Ukraińców, ale również setki młodych Rosjan, wysłanych tam (na Ukrainę) przez Kreml, żeby walczyć i umrzeć na wojnie, której (prowadzenie) ich rząd zaprzecza – oświadczyła.

W zeszłym tygodniu Nuland mówiła przed komisją spraw zagranicznych Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu, że tysiące rosyjskich żołnierzy zostało wysłanych na wschód Ukrainy, żeby wesprzeć prorosyjskich separatystów. Rosja wciąż kategorycznie zaprzecza oskarżeniom, że jest stroną konfliktu na Ukrainie.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Kolejne ciężkie rosyjskie czołgi w Donbasie. Niebawem rozpęta się piekło”

 1. absolutnie sie zgadzam, tak jest i tak bedzie, dlatego jedyne co mozemy zrobic , to modlic sie o szybki koniec swiata, bo przezyc okropienstwo wojny to bylby koszmar, ja osobiscie wierze, ze Pan Bog ulituje sie nad zmordowamym swym ludem i nie pozwoli diablowi dalej sie nad nami znecac, zobaczycie przyjdzie sprawiedliwosc

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/484969,polska-armia-w-kamasze-wezma-kazdego.html

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Dlaczego ta żydówka nie mówi ilu jest najemników po stronie ukraińskiej,którzy nie mają skrupułów w mordowaniu ludności cywilnej,a za pieniądze zrobią wszystko.To co teraz się dzieje na Ukrainie jest początkiem wielkiej wojny światowej.Wojna ta będzie długa i bezlitosna.Według mnie jest to początek depopulacji nie wiem dlaczego dotyka to na razie Słowian i narody arabskie przy wybitnej pomocy żydostwa .Zdjęcia ze Wzgórz Golan zrobione przez obserwatorów onz gdzie są uwiecznieni terroryści z państwa islanskiego kontaktujący się z idf , jak już nie będą potrzebni tzn.wymordują odpowiednią ilość ludzi odetnie się zaopatrzenie które płynie do nich przez Turcję i Izrael i banda przestanie istnieć , to samo będzie z Ukrainą jak już zostanie wymordowana odpowiednia ilość
  ludności cywilnej i armia ukraińska zostanie zdziesiątkowana wezmą się za nas i za Rosję nie zauważyliście że jesteśmy napuszczani na siebie i to się dla nas skończy tragicznie.Nie wiem czy dotarła do was wiadomość jaki premierzyca ostatnio podpisała dziennik ustaw w sprawie obowiązkowych ćwiczeń wojskowych powyżej link . Widać że nasza polskojęzyczna władza też się szykuje do depopulacji narodu polskiego wysyłając naszych żołnierzy na wojnę pytanie tylko z kim , najpewniej z Rosją ,znów zostaniemy wystawieni przez zachód jak w 1939 i znów dostaniemy wpierdziel aby zdrajcom Polski żyło się lepiej.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.