Kolejne osuwisko ziemi w Nepalu spowodowane obfitymi opadami deszczu

Osuwiska wywołane przez intensywne opady deszczu przetoczyły się w czwartek przez dwie wsie w Nepalu, zabijając co najmniej 20 osób

Do osunięć ziemi doszło w wioskach w pobliżu kurortu Pokhara, 125 km na zachód od Katmandu, krótko po północy czasu lokalnego. Co najmniej 22 domów zostało zniszczonych – powiedział rzecznik ministerstwa Laxmi Dhakal.

Krishna Bahadur Raut, przedstawiciel rządu w terenie, powiedział agencji Reuters, że kilkanaście osób jest zaginionych.

Uważa się, że dwa silne trzęsienia ziemi, które w kwietniu i maju uderzyły w Nepal, zabijając 9000 ludzi, sprawiły, że górskie stoki stały się niestabilne, zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia osunięcia ziemi w trakcie pory deszczowej, która trwa od czerwca do września.

Żołnierze i policjanci pracują w czwartek w strugach padającego deszczu, by odnaleźć zaginionych. Wielu przekopuje gruzowiska gołymi rękami, aby wyciągnąć mieszkańców, z których większość spała w łóżkach, gdy osuwisko zeszło na ich domy.

Władze lokalne zwróciły się do rządu o dostarczenie koparek i innego ciężkiego sprzętu, ale ich przejazd z Pokhara nie był możliwy, gdyż drogi są całkowicie zasypane błotem.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.