Kolejne pogłoski, że budzi się wulkan Yellowstone

yellowstone topi się asfaltZnów blady strach padł na Amerykanów, ponieważ po największym od 34 lat trzęsieniu ziemi, Yellowstone nawiedzają wciąż to nowe zaskakujące zjawiska, które dla wielu oznaczać mogą tylko jedno, a mianowicie ze snu budzi się przerażający superwulkan.

Tym razem media obiegło zdjęcie (powyżej), na którym widoczny jest roztapiający się asfalt na jednej z dróg (Firehole Lake Drive) prowadzących przez Park Narodowy Yellowstone. Według władz parku przyczyną zjawiska ma być działalność pobliskich gejzerów.

Dokładniej produkują one gorące bańki oleju, które przedostają się do wierzchnich warstw gruntu i podgrzewają od spodu asfaltową drogę. Jest to zjawisko punktowe i tak szybko jak się pojawia, tak też szybko ustępuje. Droga ma być wyremontowana w najbliższych dniach.

yellowstone topi się asfalt

yellowstone topi się asfalt

yellowstone topi się asfalt

Wyjaśnienie władz nie przekonuje jednak tych, którzy węszą spisek. Według nich przed opinią publiczną ukrywany jest fakt, że superwulkan budzi się ze snu, a ostatnie dziwne incydenty, tylko to potwierdzają.

W ostatnich miesiącach emocje podsycane były m.in. przez filmiki, które ponoć miały pokazywać, że bizony coś wyczuwają i biorą nogi za pas. Wielka ucieczka zwierząt z Yellowstone zjeżyła włosy nie jednemu turyście. Tymczasem jest to normalny obrazek z Yellowstone, a kto nie był tam nigdy, zapewne o tym nie ma pojęcia.

Eksperci z obserwatorium, którego zadaniem jest stałe monitorowanie aktywności kaldery uspokajają, że szansa, że wulkan wybuchnie za naszego życia jest wyjątkowo mała i nie należy się tym w ogóle przejmować.

Przypomnijmy, że ostatnia erupcja superwulkanu miała miejsce około 640 tysięcy lat temu. Naukowcy szacują, że kaldera wybucha średnio raz na 700 tysięcy lat. Oznacza to, że wulkan może się zbudzić ze snu zarówno dzisiaj, jak i dopiero za ponad 50 tysięcy lat.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Kolejne pogłoski, że budzi się wulkan Yellowstone”

 1. For your history, I have normally uncovered Bird in CobbleHill to get snobby; the Wiulmaisblrg location not at all. When I am on Smith Street, I have learned to blow past Bird and stick to Dear Fieldbinder. Love this blog site, btw.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Oby ten gigantyczny wulkan zasnal na wieki.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. A plsngiaely rational answer. Good to hear from you.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.