Kolejne trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech o magnitudzie 5

W nocy ze środy na czwartek mieszkańcy środkowych Włoch zostali obudzeni kolejnymi wstrząsami.

Drgania, do których doszło w nocy ze środy na czwartek, miały magnitudę 5. Podczas trzęsienia ucierpiały te same regiony, które zostały zniszczone w ubiegłym tygodniu.

Trzęsienie było bardzo płytkie – miało jedynie 10 km głębokości. Jego epicentrum znajdowało się około 50 km na południowy wschód od Perugii. Silne wstrząsy były odczuwalne w regionie Marche w centralno-wschodniej części Włoch. Na razie nie otrzymano żadnych zgłoszeń na temat awaryjnych sytuacji.

Trzęsienie ziemi o takiej sile jest uważne za umiarkowane, lecz może powodować znaczne szkody. Zwłaszcza, gdy ma płytką głębokość, intensyfikującą drżenie na powierzchni.

Seria wstrząsów

Czwartkowe trzęsienie ziemi należy do serii wstrząsów nękających Włochy od sierpnia 2016 roku. Wtedyto trzęsienie zrównało z ziemią miasteczko Amatrice, zabijając przy tym 300 osób. W niedzielę 30 października miały z kolei miejsce wstrząsy o sile 6,6 które były najsilniejszym trzęsieniem we Włoszech od 36 lat. Niszczycielska siła natury zrównała z ziemią miasteczka leżące w Apeninach, najmocniejsze wstrząsy były odczuwalne w Umbrii, Marche i części Lazio.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Kolejne trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech o magnitudzie 5”

 1. No tak Bogdan, ludzie to mają wyobraźnie,.. Zwłaszcza te wszystkie teorie spiskowe, widocznie Chrystus się pomylił,.. Wiesz, przynajmniej po tych trzęsieniach bedą mieli żyźniejszą glebę,…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Dobrze że przepowiednie się nie sprawdzają.Ze tez ludziom chce się wymyslać

  wwwpatrz.pl/zdjecie,ploloctfo,184337.html#success

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.