Kolejne wulkany obudziły się na Kamczatce

Wulkan Klyuchevskaya Kamczatka Rosja

Na Kamczatce położonej na terenie Rosji gwałtownie wzrasta aktywność wulkaniczna.  Agencja TASS powołując się na lokalnych wulkanologów informuje o przebudzeniu się wulkanów Shiveluch, Klyuchevskaya i Zhupanovsky.

Wulkan Shiveluch

Wulkan Shiveluch Kamczatka Rosja

Do eksplozji doszło 7 stycznia emitując gigantyczne pióropusze popiołu, które  osiągnęły wysokość 7 km. Jak pokazują dane satelitarne duża chmura gęstego dymu i popiołów porusza się w kierunku północno-zachodnim powodując osiadanie się pyłów na okolicznych miasteczkach. Z powodu erupcji naukowcy przypisali wulkanowi Siveluch pomarańczowy kod alertu dla lotnictwa i odradzają turystom wszelkie wycieczki w okolice wulkanu.

Wulkan można monitorować pod tym adresem

Wulkan Klyuchevskaya

Wulkan Klyuchevskaya Kamczatka Rosja

Należy do największych czynnych wulkanów w Eurazji. Kontynuuje on w dalszym ciągu oznaki przebudzenia się. W okolicach wulkanu dochodzi do wielu trzęsień Ziemi. Pracownicy Kamczackiego Oddziału Służby Geofizyki Rosyjskiej Akademii Nauk mówią, że wulkan wyemitował kolumnę pyłu wulkanicznego, która osiągnęła 6 kilometrów wysokości. Wulkan stwarza duże zagrożenie dla lotnictwa.

Wulkan można monitorować pod tym adresem

Wulkan Zhupanovsky

Wulkan Zhupanovsky Kamczatka Rosja

Jest kolejnym wulkanem na Kamczatce, który się przebudził. Jest położony 90 km od centrum administracyjnego regionu Kamczatki. W obrębie kaldery tego wulkanu dochodzi do coraz większej ilości trzęsień Ziemi, co wskazuje na podnoszenie się lawy w komorze magmowej.  Erupcja wulkanu może nastąpić w każdej chwili.

Wulkan można monitorować pod tym adresem

U nas w serwisie możesz sam sprawdzić jakie wulkany są aktywne na świecie (kliknij w zdjęcie), jaki alarm obowiązuje dla danego wulkanu a klikając w niego zostaniesz przeniesiony do centrum monitorowania danego wulkanu.

Aktywne wulkany wyspa na Kamczatce

Mieszkańcy półwyspu jak i zwiedzający są ostrzegani o wdychaniu wysokiego stężenia gazów w okolicach wulkanów, a także prawdopodobieństwie opadów popiołu, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.