Kolejny dzień starć na Ukrainie

Niedziela była niespokojnym dniem dla mieszkańców Donbasu na Ukrainie. W wymianie ognia pomiędzy wojskami rządowymi a prorosyjskimi separatystami jeden żołnierz ukraiński zginął, a trzech zostało rannych. Poinformował o tym Ołeksandr Motuzianyk, przedstawiciel administracji prezydenta Petro Poroszenki ds. operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju. W wyniku ostrzału zginęło też dwoje cywilów, a jeden z ukraińskich żołnierzy zginął po nadepnięciu na minę.

– 31 stycznia siły rządowe, prowadzące operację antyterrorystyczną na wschodzie Ukrainy, straciły w pobliżu miejscowości Zajcewo w kierunku donieckim jednego żołnierza. Zginął w wyniku ostrzału moździerzowego ze strony bojówkarzy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej – poinformował przedstawiciel administracji prezydenta Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk.

– Dwóch żołnierzy zostało rannych w okolicy miejscowości Opytnoje, zostali ostrzelani z granatników – powiedział Motuzianyk.

Kolejny żołnierz zginął, a jego towarzysz został ranny, gdy natknęli się na minę.
Łamią ciszę w Donbasie

Ukraina wojna

Od północy do godz. 18.00 31 stycznia separatyści 27 razy łamali tzw. „pełną ciszę”, obowiązującą w Donbasie od października 2015 roku na mocy porozumień mińskich.

– Bojówkarze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej prowadzili ostrzały pozycji sił zbrojnych Ukrainy. W okolicach lotniska w Doniecku ostrzeliwali z granatników i karabinów maszynowych miejscowości Opytnoje i Pieski, w których stacjonują ukraińskie siły rządowe – poinformował z kolei sztab generalny operacji antyterrorystycznej. Kolejnymi najsilniej ostrzeliwanymi miejscami na wschodzie Ukrainy były Krasnogoriwka, Awdijiwka i Marjinka. W tych ostrzałach zginęło dwoje cywilów, ich tożsamość jest ustalana – poinformował sztab generalny, powołując się na dane wywiadu wojskowego.

źródło: tvn24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Kolejny dzień starć na Ukrainie”

 1. To jest czysta propaganda wojenna Kijowa. Pełno błędów logicznych w tym newsie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Czemu się dziwisz? Pisanie dla samego pisania ani autora tekstu, ani rzetelności dziennikarskiej jeżeli tak to można nazwać.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Widać sam się wstydzi tego bezrefleksyjnego wklejania wrzutek kijowskiej junty, bo się nawet nie podpisał pod wklejką…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.