Kolejny krater pojawił się na Syberii

Kolejny krater pojawił się na SyberiiOkoło dwóch tygodni temu na dalekiej Syberii na Półwyspie Jamalskim otworzyła się ziemia – pojawiła się tam wyrwa w gruncie o średnicy kilkudziesięciu metrów. Naukowcom nie udało się jeszcze ustalić skąd dziura w ziemi się wzięła, a okoliczni pasterze znaleźli już dwie kolejne w odległości kilkuset kilometrów od tej pierwszej.

Jedną z dziur znaleziono niedaleko wioski Antipajuta – również na Półwyspie Jamalskim. Ma ona około 15 metrów średnicy i podobnie jak w przypadku pierwszej wyrwy wygląda ona jakby powstała w wyniku podziemnej eksplozji – ziemia została wyrzucona na zewnątrz. Potwierdzają to lokalni mieszkańcy, którzy twierdzą, że najpierw widać było w okolicy sporo dymu, a potem doszło do jasnego błysku jak przy wybuchu.

Syberia krater dziura

Kolejny z lejów odkryty został przez pasterzy niedaleko wioski Nosok w Kraju Krasnojarskim. Dziura ta jest mniejsza – ma średnicę 4 metrów lecz zbadano wstępnie jej głębokość i ta wynosi około 60-100 metrów i ma mieć kształt niemal idealnego stożka.

Syberia krater dziura

Na razie naukowcy z rosyjskiego Centrum Studiów Arktycznych i Instytutu Kriosfery z Rosyjskiej Akademii Nauk dotarli do pierwszego z kraterów i odkryli, że ma on 70 metrów głębokości, a na jego dnie znajduje się zamarznięte jezioro. Na razie jednak geolodzy i glacjolodzy nie mogą dojść do konsensusu względem tego jak kratery te mogły powstać. Jeden z badaczy stwierdził: „nie wyglądają one na dzieło człowieka, lecz jednocześnie ciężko uwierzyć, że to dzieło przyrody”.

Konieczne jest dokładne zbadanie tych fenomenów, bo nigdy nie wiadomo gdzie pojawi się kolejny, a jeśli wydarzy się na terenie zamieszkanym przez ludzi może dojść do tragedii.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Kolejny krater pojawił się na Syberii”

 1. BO MOŻLIWE ŻE MOŻE BYĆ TRZECI I OSTATNI RAZ KIEDY POJAWI SIĘ DZIURA I W TEDY BĘDZIE JUŻ ZA PÓŹNO NA SZUKANIE CZEGOKOLWIEK.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. I KU*WA mać zamiast tracić czas na badanie pozostałości to niech skupią się na przeszukiwaniu tego co jeszcze tam pod ziemią może być.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. JEŻELI BĘDĄ KOLEJNE DZIURY „KRATERY” TO NIECH KTOŚ ZBIERZE „EKIPĘ” LUDZI DO PRZESZUKANIA ” PRZESKANOWANIA ” TEGO MIEJSCA TYCH MIEJSC OD A-B wzdłuż i wszerz A MOŻE BĘDĄ TAM KOLEJNE „STATKI POZAZIEMSKIE” GOTOWE DO STARTU I ZANIM BĘDĄ GOTOWE TO NIECH SIĘ POŚPIESZĄ W przeczesywaniu.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. wygląda ona jakby powstała w wyniku podziemnej eksplozji – ziemia została wyrzucona na zewnątrz. Potwierdzają to lokalni mieszkańcy, którzy twierdzą, że najpierw widać było w okolicy sporo dymu, a potem doszło do jasnego błysku jak przy wybuchu.Jeden z badaczy stwierdził: „nie wyglądają one na dzieło człowieka, lecz jednocześnie ciężko uwierzyć, że to dzieło przyrody”.
  SĄDZĘ ŻE BYŁ TO POZAZIEMSKI „STATEK” UNOSZĄC SIĘ PIERW- WYDOSTAJĄC Z MIEJSCA „że najpierw widać było w okolicy sporo dymu” A POTEM „a potem doszło do jasnego błysku jak przy wybuchu” PRZEJŚCIE W NAPĘD O BARDZO DUŻEJ PRĘDKOŚCI.„nie wyglądają one na dzieło człowieka, lecz jednocześnie ciężko uwierzyć, że to dzieło przyrody”.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.