Kolejny po Brexicie sukces ekipy Tusk-Timmermans-Juncker. W Katalonii regularna wojna domowa? Zobacz materiały wideo!

Katalonia policja broń

Niedzielne wydarzenia w Katalonii były tragiczne a jednocześnie zbawienne dla tamtejszych mieszkańców. Region autonomiczny podliczył już wszystkie głosy – 90% ludzi chce niezależności od Hiszpanii. Tym samym Katalonia oficjalnie ogłosi niepodległość!

Zgodnie z komunikatem, podczas wczorajszego referendum oddano łącznie ponad 2,62 miliona głosów. Około 90% z nich, tj. ponad 2 miliony głosujących chce niepodległej Katalonii. Tylko ponad 170 tysięcy ludzi, czyli jakieś 8% zagłosowało na „nie”, zaś pozostałe 2% głosów uznano za nieważne. Frekwencja nie była zbyt wysoka i wyniosła niewiele ponad 42%. Władze nie zdołały podliczyć kart, które zostały skonfiskowane przez hiszpańską policję. Pamiętajmy również, że niektóre lokale wyborcze zostały siłą zamknięte a wielu ludzi nie mogło oddać swojego głosu.

Pałowanie cywilów w #CatalonianReferendum to wewn. problem Hiszpanii ale wycinka drzew w #puszczabialowieska to problem całej #UE.

1 października zostanie zapamiętany na długo. Tego dnia, Hiszpania nasłała na Katalończyków tysiące policjantów. Służby porządkowe miały zrobić wszystko, aby nie dopuścić do referendum. Tak jak się spodziewaliśmy, zastosowano wariant siłowy, lecz chyba nikt nie podejrzewał, że Hiszpania dopuści się agresji na taką skalę.

Najnowszy bilans mówi o 844 rannych. To przecież w przybliżeniu dwa razy więcej niż podczas ostatniego zamachu w Las Vegas! Pałowanie bezbronnych mieszkańców Katalonii nie wywołało zbyt wielkiego oburzenia na świecie. Unia Europejska wciąż milczy i nie komentuje tych brutalnych wydarzeń, ale za to interesuje się sytuacją polityczną w Polsce. Unia „nie może” wpływać na wewnętrzne sprawy Hiszpanii, ale może krytykować Polskę pod byle pretekstem.

Czytaj więcej na:

Wracając jednak do kwestii Katalonii, referendum ostatecznie zadecydowało o jej przyszłości. W ciągu 48 godzin od ogłoszenia wyników, region oficjalnie ogłosi niepodległość a Carles Puigdemont zostanie jego prezydentem. Oczywiście Hiszpania nie uznała głosowania oraz wyników, więc z całą pewnością nie uzna także odłączenia się tego bogatego regionu od reszty państwa. Czego więc powinniśmy się spodziewać? Hiszpania może ponownie wysłać swoje siły policyjne, aby odzyskać kontrolę nad zbuntowanym regionem, aresztować polityków, odebrać Katalonii autonomię i pałować mieszkańców za śpiewanie katalońskego hymnu.

Za: zmianynaziemi.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
keriHiszpanska kref& Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
keri
Gość
keri

Co tusek dotknie, to zamienia w gówno.
Zniszczył Polskę, w nagrodę dostał stanowisko w hujni. Niszczy hujnię, w nagrodę dostanie stanowisko w usraelu. Hehe, już wiadomo, co będzie dalej z usraelem.

Hiszpanska kref
Gość
Hiszpanska kref

Papadepulos laske poleros

&
Gość
&

To strasznie przypomina Polskę, też nam nic nie pozwalali, miejmy nadzieję, że dadzą radę utworzyć swoje państwo.

&
Gość
&

Czyli wiadomo, gdzie się schowali naziści, nie w Argentynie tylko w Hiszpani. Teraz ich wnuczkowie pałują ludzi.

&
Gość
&

To nie jest policja tylko SWAT

&
Gość
&

zamiast ekipy zmień na osi 😉