Kolonizacja albo zagłada. Hawking: Ludzkość ma 100 lat, aby opuścić Ziemię

Pomimo, że ludzie w ciągu ostatnich stu lat dokonali technologicznego skoku, to jednocześnie przyczynili się do znacznej destrukcji planety. Przeludnienie, zmiana klimatu czy epidemie sprawią, że ludzkość za 100 lat może przestać istnieć – uważa słynny fizyk Stephen Hawking.

„Musimy kontynuować marsz w kosmos, w imię przyszłości całej ludzkości” – mówił Hawking w czasie wystąpienia w Britain’s Oxford University Union.

„Musimy kontynuować marsz w kosmos, w imię przyszłości całej ludzkości” – mówił Hawking w czasie wystąpienia w Britain’s Oxford University Union.

Hawking sugeruje, że aby przetrwać, ludzkość będzie musiała stać się gatunkiem, który udomowi inne planety. Co więcej, będzie się to musiało stać w ciągu 100 lat, tyle w opinii słynnego fizyka zostało nam czasu na Ziemi. To znacznie mniej, niż fizyk przewidywał jeszcze w listopadzie – wówczas dawał ludzkości aż 1000 lat.

Amerykański fizyk uważa, że ludzkość w ciągu stu lat jest w stanie tego dokonać, tak jak dokonała bardzo wielu odkryć w ciągu ostatniego wieku. W pierwszej kolejności obiecująca perspektywą wydają się być plany kolonizacji Marsa.

Elon Musk, założyciel takich technologicznych gigantów, jak Tesla i Spacer uważa, że ludzie wylądują na Marsie do 2025 roku, a do 2033 założą tam kolonię. Wytworzenie stabilnego środowiska na Marsie zajmie kolejne dekady. Jego firma SpaceX planuje w 2018 roku wysłać na Marsa bezzałogowy statek kosmiczny Dragon.

źródło: forsal

 

 

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
keriKONIEC ŚWIATAmietekzacny Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
keri
Gość
keri

Nieporównanie prościej oczyścić Ziemię, niż tworzyć nową ziemię na jakiejś planecie, na której człowiek nie jest w stanie żyć. Nie chodzi przecież tylko o wyżywienie i powietrze nadające się do oddychania (musi zawierać tlen i dwutlenek węgla). Musi być odpowiednie ciśnienie, temperatura, grawitacja, fale elektromagnetyczne itp.

I podstawowa sprawa: człowiek nigdy nie był nawet na Księżycu. Gadanie o przesiedleniu na Marsa ma chyba ukrócić dyskusje o kłamstwie NASA dotyczącego lotów na Księżyc oraz tego, że jeszcze nikt nigdy nie zrobił zdjęcia Ziemi jako kuli ziemskiej.

Te pieniądze rzekomo na podróże kosmiczne ktoś gdzieś sobie upycha.

KONIEC ŚWIATA
Gość
KONIEC ŚWIATA

RED ALARM !!! UCIEKAĆ Z ZIEMI NA KSIĘŻYC ALBO MARSA!!! RATUJ SIĘ KTO MOŻE XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

mietek
Gość
mietek

staremu dziadowi odbija na starosc

zacny
Gość
zacny

wystrzelić hołkinsa , bzdury kłapie , ziemia jest stworzona dla zamieszkania przez ludzi , poza ziemia zycia sie nie uswiadczy ….
jego farmazony inteligentnie mula mózgi gawiedzi która nie wiem czy wierzy ,ale wierzy w wielkośc tego ptasia ku swojej zgubie.