Kolumbia: rzeka błota zabiła ponad 40 osób

Kolumbia rzeka błota

Nikt nie spodziewał się takiej tragedii. Według najnowszych informacji ponad 40 osób straciło życie w powodzi błotnej w Kolumbii. Liczba ta może wzrastać.

Katastrofa miała miejsce w poniedziałek w prowincji Antioquia w północno-zachodniej Kolumbii. Intensywne opady doprowadziły do wystąpienia z brzegów rzeki Liboriana, a to wprawiło w ruch ogromne pokłady ziemi. Niszczycielski żywioł z samego rana zmiótł większą część wioski Santa Margarita leżącej na południowy zachód od miasta Medellin.

 Ofiary śmiertelne

Jak podaje agencja Reutera, co najmniej 40 osób nie żyje i wciąż trwają poszukiwania zaginionych. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 33 odnalezionych ciałach.

– Spodziewamy się, że ta liczba wzrośnie – powiedziała Ines Cardona, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Antiquii, dodając, że 20 osób zostało rannych.

Jak można przeczytać w lokalnych mediach, „wszystko jest na dobrej drodze do oceny i naprawy szkód”. Jednak ulice wciąż są pokryte błotem i gruzem.

– To takie trudne, ponieważ nigdy nie wyobrażałem sobie, że coś takiego może się wydarzyć – powiedziała jedna z mieszkanek Salgar Nieves Herrera. – Tak wielu sąsiadów nie żyje. Dzięki Bogu, że ja, moje córki i wnuczka jesteśmy cali – dodała.

Akcja ratunkowa

– To ogromna tragedia – powiedziała Zulma Osorio, przedstawicielka lokalnych władz. – Poszukiwania zaginionych trwają. Urzędnicy starają się stworzyć listę poszkodowanych rodzin – dodała.

Prowadzona jest akcja ratunkowa z udziałem strażaków i zespołów reagowania kryzysowego ze wszystkich okolicznych terenów.

Kolumbia rzeka błota

Kolumbia rzeka błota

Kolumbia rzeka błota

Kolumbia rzeka błota

 Źródło: ENEX, eluniversal.com, tvn meteo  Autor: ab/map
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.