Uchwycono przez teleskop Slooh obiekt lecący równolegle do komety ISON

anomalia komety ISONW internecie jest ostatnio bardzo głośno o komecie ISON z powodu odkrycia różnych obiektów lecących koło niej lub orbitujących wokół komety. Tym razem najprawdopodobniej została odkryta asteroida dzięki teleskopowi Slooh, która leci prawie równolegle do komety stulecia. Nagranie umieściło na swojej stronie NASA Space

Część materiałów wideo przedstawiających towarzyszące komecie ISON obiekty to prawdopodobnie błędy interpretacyjne popełniane przez laików, którzy obserwacje nieba zaczęli stosunkowo niedawno. Nie można jednak zupełnie wykluczać takich przekazów a już z pewnością nie tego z teleskopu Slooh.

Sekwencja klatek uchwyconych 24 września 2013 roku pokazuje, że obok komety leci jakiś obiekt, który można chyba nazwać asteroidą. Na tych kilku klatkach można zaobserwować, że prędkość komety i asteroidy jest bardzo podobna a wręcz taka sama. Wcześniej sugerowano, że wokół komety orbitują jakieś dwa obiekty, ale ten zdaje się podążać obok tego ciała niebieskiego, a nie w okolicy jądra.

Nie wiadomo jakiej wielkości może to być obiekt ale można przypuszczać, że szacunkowo można mu przypisać ~ 2 km wzorując się na komecie ISON. Obiekt ten nie jest na pewno odłamkiem komety, gdyż nie zostawia za sobą świetlistego warkocza.

Co w takim razie uchwycił teleskop Slooh ??

Nagranie NASA Space.com

YOUTUBE

źródło: www.space.com

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.