Komunistyczna Korea Północna przeprowadziła udaną próbę nuklearną. ONZ w trybie pilnym zwołuje Radę Bezpieczeństwa

korea północna pruba atomowaWe wtorek rano o godzinie 7 czasu polskiego Korea Północna przeprowadziła udaną próbę zdetonowania bomby atomowej na terenie tajnej bazy wojskowej.

Ładunek miał siłę 6 – 7 kiloton a wybuch spowodował trzęsienie ziemi o sile 4.9 w skali Richtera…

Sytuacja na świecie robi się nieciekawa ponieważ wiemy, że Korei udało się wzbogacić uran do tego stopnia, że zaczyna produkować bomby nuklearne a Kim Dzong  Un otwarcie mówi, żeby USA i Korea Południowa  się teraz strzegły i nie próbowały nakładać sankcji ani nie podejmowały jakiegokolwiek działania bo odpowiemy najsilniejszymi broniami jakie mamy.

Jezioro w kalderze wulkanu Baekdu

 

 

Nie możemy zapomnieć, że Korea Północna posiada najliczniejszą armię na świecie, w której skład wchodzi 1 milion żołnierzy a 250 tyś stacjonuje wzdłuż granicy z Koreą Południową gdyż oba państwa są formalnie w stanie wojny a w ostatnich latach obowiązuje chwilowe zawieszenie broni.

strefa testowa Punggye-ri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimo to w 2012 roku doszło do ostrzelania z artylerii małej wyspy należącej do Korei Południowej. Na skutek ataku zostało zrównane z ziemią kilka budynków a kilka osób poniosło śmierć a wcześniej co kilkanaście miesięcy dochodziło do mniejszych prowokacji.

Musimy zadać sobie pytanie co trzeba robić z państwami wrogo nastawionymi dążącymi do produkcji bomby atomowej, która w ich rękach jest bardzo dużym zagrożeniem dla świata.

Zapraszam do wyrażenia swojej opinii poniżej…

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.