Putin Syria Trump III wojna światowa
III wojna światowa Rosja Syria Trzecia Wojna Światowa Ukraina USA Widmo wojny Wojna

Konflikt w Syrii początkiem III wojny światowej

Starcia zbrojne w Syrii mogą posłużyć jako katalizator dla III wojny światowej. Przede wszystkim dlatego, że w tym czy innym stopniu po przeciwnych stronach stoją Rosja i Stany Zjednoczone. Ich konfrontacja może okazać się nieodwracalna, uważa Dmitrij Susłow, pracownik naukowy Rady Polityki Zagranicznej i Obronnej Wyższej Szkoły Ekonomicznej.

„W Syrii widzimy operacje militarne Rosji i Stanów Zjednoczonych. Jeśli hipotetycznie rozpocznie się amerykańska operacja specjalna w Idlibie (Syria), wówczas Stany zaatakują terytorium Syrii. Znajdują się tam pociski S-300. Jeśli będą stanowić zagrożenie dla amerykańskich ataków, Stany będą zmuszone zniszczyć nasze systemy. Może to doprowadzić do bezpośredniego konfliktu zbrojnego i III wojny światowej” — cytuje opinię eksperta „URA.RU”.

S 300 w Syrii
S 300 w Syrii
S 300 w Syrii
S 300 w Syrii

Jednocześnie Susłow zauważył, że rozwój konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy w najbliższej przyszłości jest niemożliwy. „Poroszenko jest zainteresowany ograniczoną kampanią wojenną, ponieważ jeśli konflikt wymknie się spod kontroli, Ukraina zostanie rozgromiona i państwo będzie zagrożone.

Ponadto obecność Zachodu i Stanów Zjednoczonych na Morzu Czarnym jest ograniczona. Wsparcie wojskowe dla Ukrainy jest również ograniczone — wokół kraju Zachód nie prowadzi operacji wojskowych”.

 

źródło: pl.sputniknews.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Putinek zniszczy Rosje. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putinek zniszczy Rosje.
Gość
Putinek zniszczy Rosje.

III wojna światowa, będzie między USA, a CHRL.
Rosja co najwyżej będzie areną tej wojny.
Co to za dewiacja że co drugi artykuł jest o Rosji i Putinie. Jakby to był znaczący kraj, a jest upadły, już nie żyje, ale jeszcze nie doleciał do ziemi.

%d bloggers like this: