Koniec gatunku nosorożca białego północnego – nie żyje ostatni samiec

gatunek nosorożec biały

– Z wielkim smutkiem informujemy, że Sudan, ostatni na świecie samiec nosorożca białego północnego zmarł w wieku 45 lat – poinformował rezerwat ochrony przyrody Ol Pejeta w Kenii. Stan zdrowia nosorożca był bardzo zły, weterynarze podjęli decyzję o uśpieniu zwierzęcia. Był to ostatni żyjący samiec tego podgatunku.

Sudan był leczony z powodu wielu chorób podeszłego wieku – miał zwyrodnienia mięśni i kości oraz rany na skórze. W ciągu ostatniej doby swojego życia nie mógł już stać na nogach.

Decyzja o uśpieniu zwierzęcia została podjęta przez: zespół weterynarzy z czeskiego ogrodu zoologicznego Dvůr Králové Zoo, kenijskiego rezerwatu Ol Pejeta oraz rządowej agencji Kenya Wildlife Service.

Organizacje, które zajmowały się Sudanem mają nadzieję, że przy pomocy metody zapłodnienia in vitro na świat przyjdą kolejni przedstawiciele tego podgatunku nosorożca białego. Na świecie żyją jeszcze dwie przedstawicielki tego gatunku – jego 28-letnia córka Najin oraz 17-letnia wnuczka Fatu.

Samica nosorożca białego rodzi zazwyczaj tylko jedno młode, a w ciążę zachodzi co dwa – trzy lata.

– Był delikatnym olbrzymem, jego osobowość była niesamowita. Biorąc pod uwagę jego rozmiar, wielu ludzi się go bało, ale nie było w nim nic złego – powiedziała Elodie Sampere, przedstawicielka Ol Pejet.

Źródło: polsat news wp

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
DanielaxorandorkonservaTorPutin zniszczył RosjęCichy Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Daniela
Gość
Daniela

ludzie psy klonuja. to czemu nosorozca nie sklonuja ?

Putin zniszczył Rosję
Gość
Putin zniszczył Rosję

A spermy w fiolkach nie zostawił?

Cichy
Gość
Cichy

Ciekawe ile jeszcze czasu nam ludziom zostało ?

kpk3377
Gość
kpk3377

„Zmarł w wieku 45 lat ” Umrzeć to może człowiek. Jaki ten świat popi. Dzieci w łonach matek są zabijane i nazywane są płodami,a nie ludźmi, a zwierzęta umierają i niedługo będzie się za nich msze odmawiać.

konservaTor
Gość
konservaTor

Moje zwierzęta też umierają,toż to bliżej jak rodzina, nic w tym dziwnego.
Co do mszy,to już dawno śa odprawiane;]

xorandor
Gość
xorandor

Ludzie są na równi z naziolami. Wyniszczyli całą planetę jak rak. Chuj z ich „ludźmi” skoro jest to gatunek nie szanujący siebie ani innych, ani nawet „gałęzi” na której siedzi.

ggg
Gość
ggg

kaziroctwo? żal