Papież murzyn, koniec świataProroctwo irlandzkiego biskupa jest bardzo proste w formie i treści, zawiera bowiem wyłącznie przydomki przypisane kolejnym 111 papieżom. Wedle wyliczeń, to właśnie Benedykt XVI jest owym sto jedenastym namiestnikiem Stolicy Piotrowej. Jego następcą i zarazem ostatnim papieżem ma być Piotr Rzymianin. Końcowy fragment przepowiedni Malachiasza mówi: „W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Petrus Romanus [Piotr Rzymianin], który będzie paść owce podczas wielu utrapień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.”

Przepowiednia Malachiasza – jest to lista 111 łacińskich zdań opisująca wszystkich papieży począwszy od Celestyna II  wybranego w 1143 roku. Ostatnią osobą w przepowiedni Malachiasza jest Piotr Rzymianin, którego pontyfikat zakończy się zniszczeniem Rzymu.

Św. Malachiasz opisał  swoje wizje w postaci krótkich, zakodowanych zdań. Manuskrypt Malachiasza został podobno zdeponowany w Rzymskich Archiwach przez Innocentego i w późniejszych czasach zapomniany.

Interpretacje haseł przepowiedni wiążą się z reguły ze znalezieniem połączenia pomiędzy danym hasłem a miejscem urodzenia papieża,  jego herbem lub zdarzeniami związanymi z jego wyborem.

Na przykład pierwsze hasło Ex castro Tiberis (z zamku na Tybrze) pasuje do papieża Celestyna II, który urodził się w Città di Castello Citta di Castello przy rzece Tyber.

Papież Klemens XIII,  który używał róży jako swojego symbolu, został opisany jako „Rosa Umbriae”

De labore Solis (z pracy Słońca) ma odnosić się do Jana Pawła II. Papież Polak urodził się 18 maja 1920 roku w dniu zaćmienia Słońca, a jego pogrzeb odbył się też w czasie innego zaćmienia.

Według proroctwa przedostatnim papieżem ma być Gloria Olivae (chwała oliwki) – określenie pasuje do Benedykta XVI wywodzącego się z zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest gałązka oliwna. Ostatnim z papieży ma być Petrus Romanus (Piotr Rzymianin) i to podczas jego pontyfikatu ma nastąpić koniec Kościoła, a może nawet koniec świata.

W ostatnich latach współcześni badacze przepowiedni powrócili do analizy przepowiedni Malachiasza, znajdując w niej nowe, według ich interpretacji trafne wizje.

Według niektórych interpretacji ostatnim papieżem będzie Włoch bądź biskup innej rasy, który przyjmie imię Piotr II.

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PAVIADr J.R. z ElblagaskoczekkazMaria Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PAVIA
Gość
PAVIA

JA ZAŚ SŁYSZAŁ ŻE TO POLAK Z KRAKOWA W DRUGIEJ POŁOWIE 3ŚWIATOWEJ BĘDZIE OBRANY I STOLICE ŚWIĘTĄ BĘDZIE JASNA GÓRA TAM JÓZ JEDEN LUB WIĘCEJ TRONÓW PAPIESKICH SIĘ ZNAJDUJE JAKBY MATKA BOSKA WIEDZIAŁA GDZIE STOLICE PRZENIEŚĆ JAGBY DO SERCA SWEGO JAKO KRÓŁOWA APOSTOŁÓW I MATKA KOŚCIOŁA NIC W TYM DZIWNEGO .CZY MATKA BOSKA NIE UMIŁOWAŁA Z BOGIEM TRÓJCY ŚWIĘTEJ TEGO KRÓLESTWA POLSKIEGO -PODOBNIE MANCINELI SJ PISZE ŻE MA MARYJE ZWAĆ KRÓŁOWĄ POLSKICH WNIEBOWZIĘTĄ OTO TYTUŁ KRÓLOWEJ NIEBA ,NIC DZIWNEGO A DUMA POLSKA PRZETRWA I BĘDZIE WIELKA OD CHRZTU JAK ISTNIEJE ,CZY I MY BĘDZIEMY BRONIĆ ROSJAN Z MOSKWY PRZED ZDRADĄ… Czytaj więcej »

Dr J.R. z Elblaga
Gość
Dr J.R. z Elblaga

„Trzeba bać się nie tego, kto zabija ciało ale tego, który może i ciało i dusze zatracić w piekle na wieczność!” ( Chrystus Pan – Bóg Czlowiek )

skoczek
Gość
skoczek

W Księdze Malachiasza zwycięzcami są ludzie,którzy umarli śmiercią kliniczną.

Maria
Gość
Maria

Wszystko wskazuje na to, że żyjemy w czasach ostatecznych. Według ,,Ostrzeżenia – orędzi” i Apokalipsy św. Jana wynika że jesteśmy blisko powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię.

kaz
Gość
kaz

Zgadzam się.