,,Koniec świata” po abdykacji papieża Benedykta: Przepowiednia św. Malachiasza z Armagh

Papież murzyn, koniec świataProroctwo irlandzkiego biskupa jest bardzo proste w formie i treści, zawiera bowiem wyłącznie przydomki przypisane kolejnym 111 papieżom. Wedle wyliczeń, to właśnie Benedykt XVI jest owym sto jedenastym namiestnikiem Stolicy Piotrowej. Jego następcą i zarazem ostatnim papieżem ma być Piotr Rzymianin. Końcowy fragment przepowiedni Malachiasza mówi: „W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Petrus Romanus [Piotr Rzymianin], który będzie paść owce podczas wielu utrapień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.”

Przepowiednia Malachiasza – jest to lista 111 łacińskich zdań opisująca wszystkich papieży począwszy od Celestyna II  wybranego w 1143 roku. Ostatnią osobą w przepowiedni Malachiasza jest Piotr Rzymianin, którego pontyfikat zakończy się zniszczeniem Rzymu.

Św. Malachiasz opisał  swoje wizje w postaci krótkich, zakodowanych zdań. Manuskrypt Malachiasza został podobno zdeponowany w Rzymskich Archiwach przez Innocentego i w późniejszych czasach zapomniany.

Interpretacje haseł przepowiedni wiążą się z reguły ze znalezieniem połączenia pomiędzy danym hasłem a miejscem urodzenia papieża,  jego herbem lub zdarzeniami związanymi z jego wyborem.

Na przykład pierwsze hasło Ex castro Tiberis (z zamku na Tybrze) pasuje do papieża Celestyna II, który urodził się w Città di Castello Citta di Castello przy rzece Tyber.

Papież Klemens XIII,  który używał róży jako swojego symbolu, został opisany jako „Rosa Umbriae”

De labore Solis (z pracy Słońca) ma odnosić się do Jana Pawła II. Papież Polak urodził się 18 maja 1920 roku w dniu zaćmienia Słońca, a jego pogrzeb odbył się też w czasie innego zaćmienia.

Według proroctwa przedostatnim papieżem ma być Gloria Olivae (chwała oliwki) – określenie pasuje do Benedykta XVI wywodzącego się z zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest gałązka oliwna. Ostatnim z papieży ma być Petrus Romanus (Piotr Rzymianin) i to podczas jego pontyfikatu ma nastąpić koniec Kościoła, a może nawet koniec świata.

W ostatnich latach współcześni badacze przepowiedni powrócili do analizy przepowiedni Malachiasza, znajdując w niej nowe, według ich interpretacji trafne wizje.

Według niektórych interpretacji ostatnim papieżem będzie Włoch bądź biskup innej rasy, który przyjmie imię Piotr II.

Ocena: 3.0. Przez 1 osobę.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “,,Koniec świata” po abdykacji papieża Benedykta: Przepowiednia św. Malachiasza z Armagh”

 1. JA ZAŚ SŁYSZAŁ ŻE TO POLAK Z KRAKOWA W DRUGIEJ POŁOWIE 3ŚWIATOWEJ BĘDZIE OBRANY I STOLICE ŚWIĘTĄ BĘDZIE JASNA GÓRA TAM JÓZ JEDEN LUB WIĘCEJ TRONÓW PAPIESKICH SIĘ ZNAJDUJE JAKBY MATKA BOSKA WIEDZIAŁA GDZIE STOLICE PRZENIEŚĆ JAGBY DO SERCA SWEGO JAKO KRÓŁOWA APOSTOŁÓW I MATKA KOŚCIOŁA NIC W TYM DZIWNEGO .CZY MATKA BOSKA NIE UMIŁOWAŁA Z BOGIEM TRÓJCY ŚWIĘTEJ TEGO KRÓLESTWA POLSKIEGO -PODOBNIE MANCINELI SJ PISZE ŻE MA MARYJE ZWAĆ KRÓŁOWĄ POLSKICH WNIEBOWZIĘTĄ OTO TYTUŁ KRÓLOWEJ NIEBA ,NIC DZIWNEGO A DUMA POLSKA PRZETRWA I BĘDZIE WIELKA OD CHRZTU JAK ISTNIEJE ,CZY I MY BĘDZIEMY BRONIĆ ROSJAN Z MOSKWY PRZED ZDRADĄ CHIN CZY TO I W WARSZAWIE NIE BĘDZIE TRAKTATU POKOJOWEGO NA NASZYCH WARUNKACH (CHOĆ RAZ W CHISTORI POLSKI PO WIELKIEJ WOJNIE )CZY TO WIEC MIAŁÓ PRZERADZIĆ ŻE POLSKI BĘDZIE ZNANY I CENIONY BARDZIEJ NIŻ ANGIELSKI CZY ŁACINA NIEGDYŚ,CZY TO ŻLE ,TO BĘDZIE JAK ZMARTWYCHSTANIE NARODU I EUROPY ZE ŚWIATEM POLSKA BOGIEM SILNA TO DA RADE A NAWET TO PRZEZ TO BĘDZIE POLSKA SILNA RADYKALNO-PRAWICOWO-KATOLICKA CZY NIE DALIŚMY NA ŚWIAT WIELKICH PAPIEŻY Z PIUSEM POLAKIEM X-TYM I JANEM PAWŁEM DRUGIM I OSTATNIM POLAKIEM KTÓRY BĘDZIE ZAKONNIKIEM A NIE DIECEZJALNY KAPŁANEM NIE BĘDZIE JÓŻ DEMOKRACJI LIBERALNEJ A MONARCHIA JAK ZAWSZE W POLSCE BYŁO JAK BYLIŚMY WIELCY TYLKO JEDEN GRAŁ KRÓLA BO NAWET NIE MIAŁ SAKRY KRÓLEWSKIEJ Z RĄK POMAZAŃCA DANEJ MU ZATO ,CO SIĘ OKAZAŁ WIELKIM MISTRZEM MASONERII JÓZEF AUGUST PONIATOWSKI KTÓRY JEST POMNIK NA KONIU PRZY PAŁACU NA MIESTNIKOWSKIM TAK WIĘC WPADLIŚMY W SIDŁA DIABELSKIE OD SASA 3 SASA DO PONIATOWSKIEGO .WRACAJĄC DO PAPIESTWA CZY NIE MOŻE TO BYĆ(MUŻYN) POLSKI TRADYCJONALISTA CO ŻLE A JAK NAWET BĘDZIE SIĘ CZUŁ POLAKIEM TO BĘDZIE POLAKIEM NAWET KARDYNAŁ SARACH CZEMU NIE KONEC TAK NASTANIE I SĄD ,KTO NA MASZCZENIE WIEM Z KATECHIZMU ŻE TYLKO DO PIEKŁA NIE IDZIE ALE JESZCZE JEST CZYŚĆCIEC .SZKODA ŻE NIE JEST METROPOLITĄ KATOWICKIM TAKEGO SZEFA MIEĆ TO COŚ.TAJEMNICA FATIMSKA O POLSCE WONACH NA FRONDZIE NIE LĘKAJCIE SIĘ .KTO ODMAWIA RÓŻANIEC JEST BESPIECZNY KO0ŃCU TO JEST JAGBY MONSTRANCJE NOSIŁ NA SŁOWA MODLITWY TEJ A JAK SIĘ TO ZACZNIE TO KAŻDEGO DNIA MSZE RADZE PRZEŻYĆ A KTO WALCZY NIECH ODMAWIA RÓŻANIEC NA FRONCIE POBOŻNIE W CHWILI PRZERWY Z CAŁĄ KAMPANIĄ.TO BĘDZIE JAK KRUCJATA ,RĘKA KAPŁANA JEST WAŻNA W ŁOGOSŁAWIEŃSTWIE DLA TEGO PROŚCIE OBŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA ,A JEŻELI JESTEŚ DOMU I NIE JESTEŚ NA MSZY TO POBIESZ SOBIE NA PC Z YT. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PAPIESKIE URBI ET ORBI I NA KONIEC DNIA NAJLEPIEJ GO ODSŁUCHAĆ,INNE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NA ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ DZIEŃ .ŚWIĘCENIE WODY EGZORCYZMOWANEJ SOLI TROCHE DO BUTLI I O 10TEJ ŚWIĘCO NA ODLEGŁOŚĆ WODE I EGZORCYZMUJĄ JĄ W KAŻDĄPIERWSZĄ SOBOTĘ Z POZNANIA TYLE WIEM NA TEN TTEMAT NIE WIEM CZY SÓŁ I OLEJE TEŻ Z KADZIDŁEM A LE CO WIEM NAPISAŁEM+

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. „Trzeba bać się nie tego, kto zabija ciało ale tego, który może i ciało i dusze zatracić w piekle na wieczność!” ( Chrystus Pan – Bóg Czlowiek )

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. W Księdze Malachiasza zwycięzcami są ludzie,którzy umarli śmiercią kliniczną.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Wszystko wskazuje na to, że żyjemy w czasach ostatecznych. Według ,,Ostrzeżenia – orędzi” i Apokalipsy św. Jana wynika że jesteśmy blisko powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Zgadzam się.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.