Koniec świata przepowiedziany przez Nostradamusa nie nastąpił ale mogła się zacząć 3 wojna światowa

25 listopada miała nastąpić zagłada świata. Mówi o tym przepowiednia Nostradamusa, zapisana w jego słynnych centuriach.

3 wojna swiatowa

Przypadający na środę koniec świata, Nostradamus zapowiedział w centuriach. Według niego 25 listopada miał mieć miejsce wielki kataklizm. Miałoby też dojść do wojny światowej, co w świetle ostatnich wydarzeń w Turcji, było by bardzo prawdopodobne.

3 wojna swiatowa

Katastroficzna centuria

Przepowiednia końca świata, mającego przypaść w środę, brzmiała następująco:

„Przez Hesperię i Insubrię:

Ogień na statku, plaga i zniewolenie,

Merkury w Strzelcu, Saturn zajdzie”

Dokładnie taki układ planet przypadał na środę. Hesperia i Insubria to z kolei południowe rejony Europy. Wielu interpretatorów centurii Nostradamusa uważa, że dotyczą Watykanu lub po prostu Rzymu i mogą mieć związek z zamachami terrorystycznymi.

Znawcy centurii dodają, że wieszcz przepowiedział też atak Wielkiego Talibanu na Europę oraz wybuch trzeciej wojny światowej, która potrwa 27 lat.

Centurie Nostradamusa powstały w XVI w. Mają formę rymowanych czterowierszy. Wszystkie skupiają się na wizjach katastroficznych.

Poczekajmy jeszcze 5 mld lat

Nauka sceptycznie podchodzi do tych przepowiedni. Wszelkie badania kosmosu, a przede wszystkim naszego Układu Słonecznego podają, że koniec świata nastąpi dopiero za 5 mld lat, kiedy Ziemię „połknie” Słońce.

Kiedy do tego dojdzie, Słońce zmieni się w tzw. czerwonego olbrzyma. W takich warunkach Ziemia i najbliższe Słońcu planety będą narażone na działanie tak wysokich temperatur, że przejdą w stan gazowy, a więc po prostu wyparują.

źródło: tvn meteo

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Koniec świata przepowiedziany przez Nostradamusa nie nastąpił ale mogła się zacząć 3 wojna światowa”

 1. Przepowiednia:
  I nastąpi 7 dni ciszy, a po nich 7 dni jazgotu. I runie mur i jezioro zajdzie krwią, a owce będą beczeć w niebogłosy jak stado szrańczy. I dym spowije wyspę jaszurzą, a kominy nie ocaleją od podmuch straszliwego. A będzie to w 7 cyklu księżycowym. I zachód zajdzie krwią a na wschodzie urodzi się dziecko-olbrzym i zje pączka. Wtedy mirady pająków wyjdą z ukrycia… blablabla… blablabla…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Pozar na statku. Moim zdanienm chodzi oto ze na naszym statku czyli eeuropie jest pozar czyli terrorysci lub cos

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Nie docytowałeś coś o terenach pochyłych. I bez przesady, nawet by mi na myśl nie przyszło że mowa tam o końcu świata.
  Pochyłe tereny, górzyste, pagórkowate, Biblia wspomina że żadna górzysta droga nie ocaleje. Więc osuwiska, wstrząsy sejsmiczne które wzruszą górami…
  Ogień na statku ? No tu problem, bo wiele statków może płonąć, od tankowca, kontenerowca po jakiś wojenny okręt. Plaga to umieranie z powodu chorób i zniewolenie? Może być powiązane z plagą, mogą zamykać do obozów (może i FEMA i innych) z powodu plagi więc i zniewolenie. Miałoby się zacząć od okresu który tam podaliście czyli po 25.11.2015
  Tak to z analizowałem? Czy dobrze nie wiem. Proroctwa tego szarlatana trzeba dopasowywać do wydarzeń więc to raczej jest literatura S-F…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. szatańska armia niem.(z czarnym krzyżem na sprzęcie militarnym – krzyżacy też notabene taki posiadali na płaszczach) została oficjalnie spuszczona z łańcucha….

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.