Koniec świata w sobotę 19 sierpnia? Rosyjska święta Matrona Moskiewska zapowiada Apokalipsę

Rosyjski dziennik „Moskiewski Komsomolec” ogłosił datę Apokalipsy. Według proroctwa rosyjskiej świętej, na którą się powołuje, ma ona nastąpić już 19 sierpnia.  Z wyliczeń badaczy Biblii wynika bowiem zaś, że Apokalipsa nastanie 23 sierpnia.

Nawet jeśli do końca świata w sobotę nie dojdzie, naukowcy przewidzieli kolejny, nieodległy termin. Z wyliczeń badaczy Biblii wynika bowiem, że Apokalipsa nastanie 23 sierpnia.

Jednak niekoniecznie oznacza to totalną zagładę ludzkości.

– W wypadku przepowiedni osób świętych chodzi przede wszystkim o to, że kończy się jeden świat – zły, a zaczyna się świat dobry – wyjaśnia prof.

Jan Poleszczuk, socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku. – Mamy takie elementy, jak choćby sądy ostateczne, które taki koniec poprzedzają. To jest ugruntowane w systemach religijnych. Zgodnie z nimi, nie oznacza to, że umrzemy, że czeka nas całkowita zagłada. To początek nowego, lepszego świata.

Według proroctw błogosławionej Matrony Moskiewskiej, jednej z najważniejszych świętych rosyjskiego kościoła prawosławnego, 19 sierpnia ma nastąpić koniec świata, który znamy. O zachodzie słońca „ludzie padną na ziemię”, a o wschodzie „powstaną” i „świat będzie już inny”. To nie jedyna wizja świętej, m. in. w 1939 r. miała przewidzieć wybuch II wojny światowej i zwycięstwo w niej Armii Czerwonej.

Przepowiedni o kresie ludzkości było już wiele. Koniec świata miał nastąpić m. in. w IV, XV, XVI w., a ostatnio 21 grudnia 2012 r., który to dzień był ostatnim w kalendarzu Majów.

– Każdą taką przepowiednię i potencjalną zmianę za nią idącą trzeba traktować raczej na poziomie duchowym niż materialnym – mówi Irena Nawrocka, dyrektor Studium Psychologii Psychotronicznej w Białymstoku. – Według mnie nie chodzi o to, że nagle nastąpi jakiś fizyczny kataklizm, na przykład nalot wszystko niszczących samolotów. Chodzi raczej o rozwijanie się, wchodzenie na wyższe etapy człowieczeństwa, ale moralne, mentalne – tłumaczy.

Koniec świata w sobotę 19 sierpnia? Rosyjska święta Matrona Moskiewska zapowiada Apokalipsę

Zdaniem Ireny Nawrockiej przewidywanie przyszłości może być swego rodzaju wyrazem nadziei na lepsze jutro, potrzebą wiary w poprawę otaczającej rzeczywistości. Niewykluczone też, że aktualnie faktycznie dochodzi do przemian, które odmienią nasz świat.

– To co teraz zauważamy, te napięcia między nacjami, dyskryminacje rasowe, wyznaniowe i inne, to być może zapowiedź nowej lepszej przyszłości. Kryzysy bowiem nierzadko poprzedzają korzystne zmiany. Może więc niedługo nastąpią długo wyczekiwane czasy miłości, wzajemnego zrozumienia. Bo różnice, które nas charakteryzują mają nas przede wszystkim łączyć – podsumowuje Nawrocka.

źródło: www.wspolczesna.pl

18 thoughts on “Koniec świata w sobotę 19 sierpnia? Rosyjska święta Matrona Moskiewska zapowiada Apokalipsę”

 1. Przet koncem swiata chcialbym zaruchac w dupsko som chetne???

  1. Jezdem!. To ja, twoja wysłużona prawica!…Walisz, walisz i za cholerę nie możesz mnie zatłuc!.

 2. JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI napisał(a):

  Jeszcze zyjeta debilki?
  Kwa,kwa,kwa,kwa
  Kwi,kwi,kwi,kwi
  Chrum,chrum,chrum,chrum…
  Gdzie te wasze armagedony,nibiru i inne badziewia z pislandzkiego wora?

 3. 2017,08,21 przeżyłam ,a pozatym jesli chodzi o religie to nikt nie zna daty konca swiata Jezus tez jej nieznal tylko sam bog zna ta date tego nie da sie przewidziec.

  1. JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI napisał(a):

   A Jezus mial zbawic tylko lud zydowski,tak jak i bog ojciec obiecal zbawienie tylko ludowi zydowskiemu,calej reszcie nie
   BREDNIE!

 4. Ludzie kochani, uwierzcie, że nie będzie żadnego końca Świata. Ludzkość otrzymała wyjątkowy dar życia na naszej planecie, zwanej przez nas, Ziemią. Piszę od ponad trzech lat , że czekają nas ciekawe wydarzenia, związane z Obcą Cywilizacją i dopóki nie poznamy pewnych tajemnic wszechświata, nie będzie na Ziemi żadnego Armagedonu. Proszę nie wierzyć w kolejne bzdury i zmyślanie nowej apokalipsy. Za około 7 lat natomiast, mieszkańcy naszego Globu przeżyją coś wręcz niespotykanego w najnowszej historii ludzkości. Będzie to tak niesamowite, że wręcz przeżyjemy euforyczne stany, bo dojdzie do poznania prawdziwej Cywilizacji Miłości. Proszę mi wierzyć, że to nastąpi, a nie koniec naszego istnienia. Będę przypominał o tym każdorazowo w sytuacji straszenia nas wszystkich zagładą. Za 7 lat przypomnę wszystkie moje sny prorocze i wypowiedzi, które potwierdzą moją, wcześniejszą wiedzę, ku zaskoczeniu niedowiarków. Pozdrawiam Pedro.

 5. Cyt.: „m. in. w 1939 r. miała przewidzieć wybuch II wojny światowej”. Miała ale czy przewidziała?

 6. ” (lew,sen: 23 sierpnia 2017. być przez niego napadniętym, zaatakowanym: ostrzeżenie przed grożącym niebezpieczeństwem) Atak lwa jest ostrzeżeniem, że grozi nam poważne niebezpieczeństwo. To samo znaczenie ma koszmar, w którym słyszymy ryk tego mięsożernego ssaka.”

 7. Buhhahhaa co za bzdury ale mnie roześmialiście ahahhahahhahahaha

 8. Wielkiej rodzącej nierządnicy nic nie tknie. Zdradziła swojego stwórcę bo pozwoliła ludziom się rozpanoszyć i niszczyć ekosystem.

  1. Tylko chemioterapia może uratować Ziemię od tego raka który pozwoliła rozwinąć.

   1. chemioterapia można rozumieć na wiele sposobów i tylko Bóg może chyba coś takiego zrobić.

 9. Uspokójcie się!…To tylko okres przejściowy, a wy będziecie „świrować, że życie wam się kończy”.

 10. 21.12.2012 to był koniec tamtego Świata. Nowy właśnie się kształtuje. Dopiero za 140 lat nastanie nowy, w pełni ustabilizowany Świat.
  Tymczasem mamy nasilające się kataklizmy naturalne, rozprzestrzeniające się wojny i ataki terrorystyczne. Budujemy potężne schrony, promy kosmiczne mogące przez długi czas pozostawać na orbicie okołoziemskiej i pilnie poszukujemy planet zdatnych do zamieszkania.
  Dla Wszechświata 140 lat jest okresem niezauważalnym, tylko nam wydaje się, że końca Świata nie było.

 11. religijnych popierdoleńców nigdy nie brakowało…

 12. Chuja warte. Na innych mediach piszą, że ta Matrona mówi, że nic nie będzie. Siejecie panikę wśród ludzi. . Przestańcie pisać pierdoły, wiadomo, że znowu przeżyjemy, ludzie o słabych nerwach się na to nabierają..

  1. Popieram, na niektórych ludzi takie przepowiednie mają wpływ a jeszcze bardziej na ich nerwy. Tak na prawdę nikt nie zna dnia ani godziny, według przytoczen biblii koniec świata ma być 23 sierpnia ale dla innej wiary jest to zupełnie inna data bo mają swoje pismo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *