Koniec świata: Trzy dni wielkiej ciemności

Chyba każdemu znane są przepowiednie o końcu świata. Nie wiemy tylko jak to będzie dokładnie wyglądać i czy rzeczywiście cała planeta ulegnie zniszczeniu czy tylko jej część. Tym razem przeanalizujemy zjawisko nazywane trzema dniami ciemności.

Pojęcie końca świata jest rozumiane bardzo różnie. Dla jednych to całkowite unicestwienie naszej planety, a dla innych oznacza jedynie zmianę dotychczasowego ładu. Pewne jest, że niewiele kataklizmów mających miejsce na Ziemi może w pełni ją zniszczyć.

W większości przypadków destrukcji uległaby jedynie jej część, a więc w innych regionach, gdzie klęska by nie dotarła, życie mogłoby się toczyć w miarę spokojnie, choć oczywiście reperkusje gospodarcze z pewnością by się pojawiły.

Chociaż wydaje się nam, że w badaniu kosmosu poczyniliśmy duże postępy, to jednak poznaliśmy mniej niż procent jego tajemnic. Dlatego też w każdej chwili mogą się zdarzyć zjawiska o których istnieniu nie mieliśmy zielonego pojęcia, a które mogą diametralnie zmienić nasze codzienne życie.

trzy dni ciemności koniec światav

Jedno z takich zjawisk opisali Majowie, którzy w swych rytuałach odtwarzali jego przebieg. Według niektórych naukowców zdarzenie to miałoby się powtórzyć w przyszłości, choć nie wiadomo dokładnie kiedy. Mowa o przejściu przez tzw. promień galaktyczny.

Sprawia on, że całkowicie pochłaniana jest energia oraz dźwięk. Zapadają egipskie ciemności, jest też niezmiernie cicho. Zjawisko to trwać może około 3 dni i w trakcie niego na całej Ziemi będzie ciemniej niż w najczarniejszą noc, ciemnej niż w fotograficznej ciemni.

Co jakiś czas będą się pojawiać oślepiające błyski kosmiczne, które mogą uszkodzić nasz nieprzyzwyczajony do nagłego rozjaśnienia wzrok. Rozwiązaniem byłoby w takiej sytuacji zaciemnienie okien, np. poprzez odymienie świecą.

trzy dni ciemności koniec świata

Światło dzienne powróciłoby po kilku dniach, ale przywrócenie dostaw prądu potrwałoby przynajmniej kilka miesięcy. Nie uniknęlibyśmy niepokojów społecznych, bo powrót do normalności łatwy i szybki z pewnością by nie był.

Najlepiej byłoby zgromadzić zapasy żywności i wody pitnej na około 2-3 miesiące. Według niektórych proroków po tym incydencie ludzkość przestanie żyć rzeczami doczesnymi i zacznie się rozwijać duchowo.

trzy dni ciemności koniec świata

Bez względu na to czy owe zjawisko rzeczywiście się zdarzy, czy jest to tylko kolejna bujda, warto choć przez chwilę przemyśleć jego skutki. Czy tak naprawdę jesteśmy pewni, że nigdy nic podobnego nas nie spotka, czy wszystko już poznaliśmy, czy jesteśmy na takie zmiany przygotowani? Zapraszamy Was do dyskusji.

źródło: TwojaPogoda.pl

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:
  • 5
    Udostępnienia

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PawelBARWINEKWTF?Maja Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pawel
Gość
Pawel

W każdej chwili może się zdarzyć coś strasznego pytanie tylko kiedy? Jesteśmy tylko Pylkiem we wszechświecie który nas otacza.Naukowcy po wielu latach nauki twierdzą że wcale nie czują się mądrzejsi z czasem przybywa więcej teori na temat wszechświata i wszystko staje się bardziej logiczne.

BARWINEK
Gość
BARWINEK

3 dni ciemności będą po śmierci WIELKIEGO CZŁOWIEKA KOMETY-”ANTYCHRYSTA”.

WTF?
Gość
WTF?

Zaciemnianie okien ?

Maja
Gość
Maja

Myślę,że trzy dni zaciemnienia na naszej planecie doprowadziłaby do oczyszczenia naszych umysłów.Ci co mieliby się pozabijać,to by się pozabijali oczywiscie,a reszt nauczyłaby się jeszcze bardziej kochać i wspierać swoich bliskich.