Koniec świata zapoczątkuje się15 kwietnia? Sprawdzić się mają słowa z Biblii. TRANSMISJA NA ŻYWO !

Astronomowie zapowiadają, że 15 kwietnia rozpocznie się cykl zaćmień Księżyca. Podczas nich nasz satelita zyska głęboko czerwoną barwę. Bibliści wskazują, że są to opisane w Piśmie Świętym zjawisko zwiastujące apokalipsę.
Zaczerwienienie Księżyca 15 kwietnia będzie pierwszym z czterech, które nastąpią w ciągu najbliższych dwóch lat. To niezwykle rzadkie pojawienie się grupy czterech zaćmień czerwonych księżyca nazwane zostało tetradą. Co ciekawe, zjawisko zbiega się z żydowską Paschą (15 kwietnia 2014) i świętem Sukkot (inaczej Świętem Szałasów, 8 października 2014). To nie wszystko, w latach 2014 i 2015 mają także nastąpić zaćmienia Słońca.

czerwony księżyc koniec świata Biblia

Czerwony księżyc początkiem apokalipsy ?

Niektórzy przywódcy religijni uważają, że opisywane zjawiska nawiązują do Objawienia św. Jana. W Biblii księżyc krwi występuje na początku apokalipsy. Czterokrotnie czerwony Księżyc w ciągu najbliższych dwóch lat również jest istotny w tym przypadku.

Zwolennicy takiej apokaliptycznej interpretacji zaćmień Księżyca cytują fragmenty Biblii uzasadniające – ich zdaniem – takie odczytanie zjawisk. Oto przytaczane cytaty (według Biblii Tysiąclecia):

„Tyś stworzył Księżyc, aby czas wskazywał (Psalmy, 104:19); „Będą znaki na słońcu, księżycu, gwiazdach” (Łukasz 21:25); „Słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku” (Mateusz 24:29); „słońce zmieni się w ciemności, a księżyc w krew, zanim nadejdzie dzień Pański” (Dzieje Apostolskie 2:20).

Wreszcie znamienny jest tekst Apokalipsy:

„I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a księżyc cały stał się jak krew. I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce. Niebo zostało usunięte jak księga, która się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone. A królowie ziemscy, wielmoże, i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał. I mówią do gór i do skał: padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka, bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż się może ostać?” (Apokalipsa: 6:12-17).

czerwony księżyc koniec świata Biblia

15 kwietnia nastąpi zaćmienie księżyca

Jak mówią astronomowie, księżyc się zaczerwieni podczas całkowitego zaćmienia w dniu 15 kwietnia, o 3:07 i potrwa to około godziny. Ziemia znajdzie się wtedy w pozycji bezpośrednio pomiędzy Księżycem i Słońcem. Apogeum tego procesu nastąpi o 3:36, po czym zacznie ustępować.

Głęboka czerwień naszego satelity jest spowodowana przez promienie słoneczne odbite od atmosfery ziemskiej. Jest to wydarzenie bardzo rzadkie, ponieważ rzadka jest taka pozycja Ziemi.

Transmisja z teleskopu na żywo

źródło: Senior.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

8 thoughts on “Koniec świata zapoczątkuje się15 kwietnia? Sprawdzić się mają słowa z Biblii. TRANSMISJA NA ŻYWO !”

 1. faknijcie się wierzycie w jakieś sreligijne bzdury biblia nie wierzcie temu obsrańcowi jaki jest bug

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Pani z wygolana brocha ktora mnie posmera nia po jajkach zaplace.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Heniek, 1 – istnieją gwiazdy różnej wielkości, a innym faktem jest to, że Apokalipsy nie da się całej wziąć dosłownie, w rzeczywistości to, co opisuje św. Jan może dotyczyć jakiś małych meteorytów, które z resztą są nazywane „spadającymi gwiazdami”. 2 – jest też napisane w PŚ, że tylko Bóg Ojciec zna dzień i godzinę, że nawet Syn Boga jej nie zna, to jakim prawem Ojciec nie objawiając Synowi, mógł objawić tą tajemnicę św. Janowi ? 3 – bo wtedy nastąpi zmartwychwstanie i potem królowanie z Chrystusem. 4 – to skomplikowane i trudne do wytłumaczenia, Pan Bóg wie najlepiej 😉 . 5 – naprawdę ? – to niby skąd jest ta ciemność – sama się stworzyła ? – tylko Bóg tak naprawdę posiada moc stwarzania i to Bóg był przed nicością, którą stworzył, może trudno w to uwierzyć, ale to dlatego, że nigdy się z tym zjawiskiem nie spotkaliśmy, ponieważ w Wielkim Dziele Stworzenia trwającego biblijne 7 dni zostaliśmy stworzeni jako ostatni. 6 – ponieważ Bóg jest Sprawiedliwy jednocześnie będąc Miłosiernym, człowiek tego nie pojmie, a przynajmniej na tą chwilę, bo jest napisane, że to co jest głupotą u Boga mocno przewyższa mądrością mądrość ludzką. 7 – ale mógłbyś nie obrażać wierzących, choćby z szacunku do drugiego człowieka i kultury – byłoby miło 😛 . możesz sobie wygooglać „dowody na istnienie Boga” – jestem pewna, że dostaniesz wystarczająco dużo informacji, aby zaspokoić potrzebę wiedzy.
  Zastanów się dobrze nad tym co jest napisane w tym komentarzu 😉 . Życzę powodzenia i pozdrawiam. 🙂

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. zgadzam sie 🙂

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. Też się z tobą zgadzam

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 4. 1-”I gwiazdy spadły z nieba na ziemię” miał chłop pojecie o wymiarach gwiazd i planet 😉 2- nie mógł pisać po prostu tego i tego dnia zginiecie tylko takie poezje ? 3- inny gościu mówił nie bójcie się 4-czyli z góry wiadomo co będzie etc ….czyli co życie to film i każdego dnia jest odtwarzana klatka po klatce ? 5- bóg był pierwszy -a bzdura bo powstał z nicości niby czyli bogu to taka mała energia w tym wielkim czarnym garze i wymiarze i takich bogów dużo może być6 – same absurdy np raz bóg się gniewa ale innym razem wszystkim wybacza /mówi nie zabijaj ,ale tworzy to wszystko na zasadzie łańcucha pokarmowego ,7- czy bogu tu w ogóle był ? czy jacyś ludzie z schizofrenia albo na haju napisali teksty reszcie się spodobało i nakręcali biznes latami ? a bydło bydłem jest

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. „I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a księżyc cały stał się jak krew. I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce. Niebo zostało usunięte jak księga, która się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone. A królowie ziemscy, wielmoże, i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał. I mówią do gór i do skał: padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka, bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż się może ostać?” (Apokalipsa: 6:12-17). NO NIBY TAK….. ALE TEN CZERWONY KSIĘŻYC JEST PRZEZ 4 RAZY I ZA KTÓRYM RAZEM BĘDZIE TRZĘSIENIE ITD I TA „APOKALIPSA”

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 6. Tyle że to zaćmienie księżyca nie będzie widoczne w Polsce, gdyż zacznie się dopiero po zachodzie księżyca w naszym kraju. Zobaczyć je mogą mieszkańcy obu Ameryk. Tak samo jak w Polsce nie zobaczymy kolejnego zaćmienia księżyca z dnia 8 października 2014 roku.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.