Kontrole wieżowców po pożarze w Londynie: 60 budynków z łatwopalną elewacją

60 wieżowców nie spełnia standardów ochrony przeciwpożarowej, ponieważ ich elewacje pokryte są łatwopalnym materiałem – podał brytyjski rząd. Kontrole wszczęto po pożarze bloku w Londynie, w którym zginęło ok. 80 osób.

Jak podały tamtejsze władze. wszystkie skontrolowane do tej pory budynki nie spełniły standardów ochrony przeciwpożarowej.

Mowa o 60 wieżowcach, o których powiadomił w niedzielę rząd. Budynki znajdują się w 25 różnych regionach Wielkiej Brytanii, w tym m.in. w miastach Portsmouth, Sunderland, Norwich, Doncaster, Plymouth, Manchester i w kilku dzielnicach Londynu.

Po tragedii, do której doszło 14 czerwca w stolicy Wielkiej Brytanii, kiedy w pożarze wieżowca Grenfell Tower zginęło co najmniej 79 osób, brytyjskie władze zamierzają skontrolować stan ochrony przeciwpożarowej ok. 600 wieżowców.

W piątek wieczorem kilka bloków, w których znajduje się 800 mieszkań, zostało ewakuowanych przez władze dzielnicy Camden w północnym Londynie po stwierdzeniu poważnych niedociągnięć w ochronie przeciwpożarowej.

Źródło: wPolityce.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.