Korea Płn poważnie jak NIGDY wcześniej! “Wojna atomowa może wybuchnąć w każdej chwili”

wybuch nuklearny

Kim In Ryong, zastępca ambasadora Korei Północnej ostrzegł, że sytuacja w kraju jest bardzo napięta. Jego zdaniem konflikt na skalę światową może wybuchnąć w każdej chwili:

“Sytuacja na Półwyspie Koreańskim osiągnęła stan krytyczny. Wojna atomowa może wybuchnąć w każdej chwili” – oświadczył.

Północnokoreański dyplomata twierdzi, że działania wojsk USA ostatecznie doprowadzą do bezpośredniego zagrożenia nuklearnego na świecie. Dodatkowo zapewnił, że Korea Północna posiada ogromny arsenał broni jądrowej i jest w stanie odpowiedzieć na ciągłe prowokacje ze strony Donalda Trumpa.

“Dopóki żaden inny kraj nie będzie uczestniczył w amerykańskich działaniach wojennych przeciwko nam, nie mamy zamiaru używać wobec niego broni nuklearnej ani grozić jej użyciem” – wyjaśnił Kim In Ryong.

W poniedziałek rozpoczęły się pięciodniowe ćwiczenia na wodach niedaleko Półwyspu Koreańskiego. Bierze w nich udział około 40 okrętów, myśliwce, śmigłowce a także lotniskowiec USS Ronald Reagan.

Ćwiczenia odbywają się regularnie, co nie podoba się reżimowi w Pjongjangu. Widziane są bowiem jako przygotowania do ataku na Koreę Północną.

“Obecnie celem jest przećwiczenie reakcji na ewentualne prowokacje Korei Północnej na morzu, a także poprawa zdolności operacyjnych sił sojuszniczych” – powiedział rzecznik strony południowokoreańskiej Dzang Wuk.

Stany Zjednoczone wysłały swoje cztery myśliwce – dwa F-22 i dwa F-35 na odbywające się pokazy lotnicze w Seulu. AP ocenia, że może to stanowić kolejną celową demonstrację siły.

Ocena: 5.0. Przez 2 osoby.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “Korea Płn poważnie jak NIGDY wcześniej! “Wojna atomowa może wybuchnąć w każdej chwili””

 1. Świat się zrobił skurwiały, w Polsce równierz są pojebani ludzie, nawet już zabawki technologiczne nic nie dają. Ludzie chcą się bić. Oczarowanie technologią uśpiło ludzkość na pewien czas.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. eż*
   ja pier*

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Kurw* ile krwi musi być przelanej żeby był spokój…. Zbrodnicze Stany Zjednoczone leją krwią po całym świecie. Japierdole ja mam dopiero 25 lat i wiem że niedożyje nawet 50tki

  Ocena: 2.7. Przez 3 osoby.
  Proszę Czekać...
  1. No i dobrze

   Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
 3. skąd się biorą tacy ludzie. po chuj wam wojna ?

  Ocena: 4.0. Przez 4 osoby.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.