Korea Płn poważnie jak NIGDY wcześniej! “Wojna atomowa może wybuchnąć w każdej chwili”

wybuch nuklearny

Kim In Ryong, zastępca ambasadora Korei Północnej ostrzegł, że sytuacja w kraju jest bardzo napięta. Jego zdaniem konflikt na skalę światową może wybuchnąć w każdej chwili:

“Sytuacja na Półwyspie Koreańskim osiągnęła stan krytyczny. Wojna atomowa może wybuchnąć w każdej chwili” – oświadczył.

Północnokoreański dyplomata twierdzi, że działania wojsk USA ostatecznie doprowadzą do bezpośredniego zagrożenia nuklearnego na świecie. Dodatkowo zapewnił, że Korea Północna posiada ogromny arsenał broni jądrowej i jest w stanie odpowiedzieć na ciągłe prowokacje ze strony Donalda Trumpa.

“Dopóki żaden inny kraj nie będzie uczestniczył w amerykańskich działaniach wojennych przeciwko nam, nie mamy zamiaru używać wobec niego broni nuklearnej ani grozić jej użyciem” – wyjaśnił Kim In Ryong.

W poniedziałek rozpoczęły się pięciodniowe ćwiczenia na wodach niedaleko Półwyspu Koreańskiego. Bierze w nich udział około 40 okrętów, myśliwce, śmigłowce a także lotniskowiec USS Ronald Reagan.

Ćwiczenia odbywają się regularnie, co nie podoba się reżimowi w Pjongjangu. Widziane są bowiem jako przygotowania do ataku na Koreę Północną.

“Obecnie celem jest przećwiczenie reakcji na ewentualne prowokacje Korei Północnej na morzu, a także poprawa zdolności operacyjnych sił sojuszniczych” – powiedział rzecznik strony południowokoreańskiej Dzang Wuk.

Stany Zjednoczone wysłały swoje cztery myśliwce – dwa F-22 i dwa F-35 na odbywające się pokazy lotnicze w Seulu. AP ocenia, że może to stanowić kolejną celową demonstrację siły.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
&AnonimNEOdsdsad Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
&
Gość
&

Świat się zrobił skurwiały, w Polsce równierz są pojebani ludzie, nawet już zabawki technologiczne nic nie dają. Ludzie chcą się bić. Oczarowanie technologią uśpiło ludzkość na pewien czas.

&
Gość
&

eż*
ja pier*

NEO
Gość
NEO

Kurw* ile krwi musi być przelanej żeby był spokój…. Zbrodnicze Stany Zjednoczone leją krwią po całym świecie. Japierdole ja mam dopiero 25 lat i wiem że niedożyje nawet 50tki

Anonim
Gość
Anonim

No i dobrze

dsdsad
Gość
dsdsad

skąd się biorą tacy ludzie. po chuj wam wojna ?