Korea Północna ćwiczyła atak na Koreę Południową

Wojska Korei Północnej przeprowadziły ćwiczenia, w których symulowano atak na siedzibę władz Korei Południowej. 

Wojsko Korei Północnej przeprowadziło próbę ataku na Błękitny Dom, siedzibę prezydent Korei Południowej Park Geun-hye. Pjongjang pomimo międzynarodowych sankcji regularnie przeprowadza próby rakietowe oraz prowadzi prace nad bronią atomową. W ostatnim czasie Korea Północna często groziła „unicestwieniem” Stanów Zjednoczonych i sąsiadów z południa.

Północnokoreańskie media przekazały, że w piątek wojsko przeprowadziło ćwiczenia artyleryjskie, w czasie których symulowano ostrzał budynków rządowych i prezydenckich na Południu.

– Wojsko musi być w gotowości bojowej, by po otrzymaniu rozkazu bezlitośnie zniszczyć reakcyjną maszynę w Seulu, szambo zła, i zakończyć historyczną sprawę narodowego zjednoczenia – powiedział koreański dyktator Kim Dzong Un.

W styczniu Korea przeprowadziła test broni atomowej, miesiąc później przetestowała rakietę dalekiego zasięgu. ONZ i Stany Zjednoczone zareagowały na to sankcjami, które mają ograniczyć możliwość rozwoju koreańskiej armii.

Mimo to Pjongjang nie spuścił z tonu i zapowiada przeprowadzenie ataku na Koreę Południową i Stany Zjednoczone.

– Lekkomyślne prowokacje to droga do zniszczenia reżimu z Północy – komentowała takie zachowanie prezydent Park Geun-hye.

Tymczasem CNN donosi w piątek, że według analityków amerykańskiego wywiadu Pjongjang dysponuje zminiaturyzowaną głowicą atomową. Teoretycznie umożliwia to reżimowi stworzenie systemu rakiet zdolnego do przenoszenia broni atomowej na znaczne odległości.

Korea Polnocna

Korea Polnocna

Korea Polnocna

Korea Polnocna

Korea Polnocna

Korea PolnocnaKorea PolnocnaKorea PolnocnaKorea Polnocna

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “Korea Północna ćwiczyła atak na Koreę Południową”

 1. Załóżmy, że Korea Północna podbija Południe. Co zrobią z tym luksusem, oprogramowaniem zachodnim, będą wszystko palić, co nie jest ich?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Korea północna wygląda raczej na miłośników ciężkiej artylerii niż na realne zagrożenie. Ewentualnie uderzą w kogoś jak już będzie ogólnoświatowe zamieszanie. Sami nic nie zaczną.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Chciałbym poznać źródło artykułu. Ot tak się czepie, na zdjęciach to ja raczej widzę młodego Kim Ir Sena a on już trochę nie żyje. Artykuł tutaj to info z innych źródeł, więc czepiam się pierwszego twórcy, propaganda równo jak obszył.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Co do tego zdjęcia to mogłem się pomylić i załadować nieaktualne.
   A co do źródła to jest ich pełno….
   https://www.nknews.org/2016/03/north-korea-holds-largest-ever-artillery-exercise/

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Nie mam pretensji do Ciebie. Ot tak się czepiłem propagandy . No ale Korea Północna ma tylko 2 granice (Korea Południowa i Mongolia, jest jeszcze mała granica z Rosją morskie pomijam) to ataku np.Litwę nie będą ćwiczyć (dalej pomijam tarcia pomiędzy tymi państwami). Troszkę dziwi mnie skąd te zdjęcia bo na 99% są to zdjęcia oficjalnie opublikowane przez rząd tego kraju a wykorzystywane do straszenia. Jedno trzeba Ci przyznać fajny link do strony i też nie bierz tego do siebie im dalej od Korei tym rakiety wystrzeliwane miały coraz większy zasięg. Autor piał o krótkim zasięgu a im dalej tym już praktycznie Stany całe obejmowały. Wszystko było by ładnie i pięknie gdyby nie USA i Rosja dzięki którym jest ten konflikt. A na koniec mój wielki błąd to nie Kim Ir Sen a Kim Dzong Il a obecny przywódca Kim Dzong Un jeszcze okularów nie nosi dlatego mi się rzuciło.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.