Korea Północna grozi atakiem atomowym na oślep

Korea Północna ostrzegła, że jeśli USA i Korea Południowa rozpoczną zapowiedziane na poniedziałek wspólne ćwiczenia wojskowe, przystąpi do przeprowadzenia „na ślepo” prewencyjnych ataków nuklearnych na te kraje – podała AFP.

bron atomowa

Zgodnie z deklaracją naczelnego dowództwa armii północnokoreańskiej – cytowaną przez oficjalną agencję KCNA – miałby być to atak prewencyjny, przeprowadzony „w imię sprawiedliwości”.

Pjongjang uważa, że manewry wojskowe – które zgodnie z zapowiedziami Waszyngtonu i Seulu mają potrwać do końca kwietnia – są próbą przed przeprowadzeniem inwazji na Koreę Północną – podała Associated Press.

Gotowi w „każdej chwili”

W poniedziałek nad ranem władze w Seulu podały, że Korea Południowa i Stany Zjednoczone mimo ostrzeżeń Pjongjangu rozpoczęły wspólne, „największe w historii” coroczne ćwiczenia wojskowe.

Już w piątek północnokoreańskie władze zapowiedziały ostrą reakcję na zaostrzenie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ sankcji wobec kraju. 2 marca RB ONZ przejęła w tej kwestii rezolucję, która była odpowiedzią na test bomby wodorowej przeprowadzony przez Pjongjang 6 stycznia. Ponadto Korea Północna wystrzeliła w lutym rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę. Według Seulu w czwartek Pjongjang wystrzelił też ze swojego wschodniego wybrzeża kilka pocisków bliskiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego.

Także w piątek Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un polecił w związku ze „wzrastającym zagrożeniem ze strony wrogów”, aby arsenał nuklearny jego kraju był gotowy do użycia „w każdej chwili”.

Dotychczasowe rezolucje ONZ zabraniają Korei Północnej prób z bronią jądrową oraz testów balistycznych. Nie zważając na te zakazy, Pjongjang nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym jądrowego.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Korea Północna grozi atakiem atomowym na oślep”

  1. USA przydałoby się mały wpierdol może wtedy zyski które tam rządzą będą mniej chytre na kasę. ..

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Po zniszczeniu Iraku, Syrii, Libii i wielu innych krajów, doprawdy wstrząsające może być to, że jakiś kraj obawia się USA i zapowiada (o zgrozo!) że będzie się bronić przed agresją… O Korei Płn wiem tylko od jej wrogów, więc wszystko to jest wyłącznie propagandą wojenną, a ta zawsze odczłowiecza wroga…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.