Korea Północna grozi USA uderzeniem w atomowy okręt podwodny

Korea Północna oskarża USA o eskalację napięć na Półwyspie Koreańskim i grozi, że uderzy w znajdujące się w regionie, atomowy okręt podwodny oraz lotniskowiec marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych – informuje „The Independent”, powołując się na portal Urminzokkiri.

Urminzokkiri to północnokoreański portal, który zamieszcza oficjalne stanowisko władz w Pjongjangu. „Uderzeniem zniszczymy amerykańskie jednostki tak, że staną się tylko podwodnym duchem, który nigdy więcej nie wypłynie na powierzchnię. Spełni się ich żałosne przeznaczenie” – czytamy na stronie. „Jeśli ich atomowy okręt podwodny choć drgnie, zostanie zmiażdżony”. Podkreślono również, że USA grożą Korei Północnej, a ta planuje odpowiednie rozłożenie sił militarnych, by bronić swoich granic.

W pobliżu Półwyspu Koreańskiego – decyzją prezydenta USA – ulokowano lotniskowiec USS Carl Vinson. Kilka dni temu do południowokoreańskiego portu Busan zawinął jeszcze atomowy okręt podwodny USS Michigan, przenoszący pociski manewrujące.

Ponadto północnokoreańska armia wystrzeliła po raz trzeci w tym miesiącu pocisk balistyczny. Rakieta zdołała jednak pokonać 71 kilometrów, po czym eksplodowała na terytorium Korei Północnej. Stany Zjednoczone opowiadają się za podjęciem działań militarnych wobec Północy, w przypadku realnego zagrożenia dla USA bądź ich sojuszników w regionie. Przed konsekwencjami tego kroku ostrzegają z kolei Chiny, które wraz z Rosją są przeciwne militarnym sposobom rozwiązania kryzysu na Półwyspie.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Korea Północna grozi USA uderzeniem w atomowy okręt podwodny”

 1. Ten Dzun Dzun to straszy juz od kilku lat. Komunisci tak mają,że klamią jak najeci aby wywołać panikę.Chyba,że ta wojna zaplanowana a Korea bedzie tylko pretekstem do niej.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Kim Ciebie wystraszył i okłamał czy ścierwomedia?
   Kim ma prawo się bronić i to robi. Co masz mu do zarzucenia? To, co wymyślają dziennikarzyny na zlecenie?
   Owszem, masz rację, że Korea to tylko pretekst do tresowania Chin przez usrańców i zrobienia sobie przez nich przyczółków zbrojnych blisko Chin.
   Wojnę usrańcy chcieliby wywołać, lecz już nie zdołają.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.