Korea Północna mimo ostrzeżenie Donalda Trumpa grozi atakiem nuklearnym na USA

Północnokoreańskie państwowe media ostrzegły Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek oznaki agresji z ich strony zakończą się atakiem nuklearnym na ten kraj. Ostrzeżenie wydano po tym, jak grupa uderzeniowa amerykańskiej marynarki wojennej skierowała się na wody zachodniego Pacyfiku.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zwrócił się do Chin, aby powstrzymały wojenne zapędy Korei Północnej. Donald Trump napisał na Twitterze, że ten kraj „szuka kłopotów” oraz że Stany Zjednoczone „rozwiążą problem Korei Północnej z pomocą albo bez pomocy Chin”.

Napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną nasiliły się po tym, jak Waszyngton skierował w okolice Półwyspu Koreańskiego jednostki marynarki wojennej. W odpowiedzi Pjongjang zagroził przeprowadzeniem szóstej próby z bronią atomową.

Strona amerykańska planuje nałożenie kolejnych sankcji na Koreę Północną, co ma zmusić reżim do zaprzestania programu atomowego. Oprócz tego Waszyngton rozważa podjęcie innych kroków, „nie wyłączając kroków militarnych”. Jak powiedzieli przedstawiciele amerykańskiej administracji, niedawny atak wojsk amerykańskich w Syrii był także ostrzeżeniem dla władz w Pjongjangu.

źródło: polskie radio
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.