Korea Północna ogłosiła mobilizację armii i znów grozi wojną

Oficjalna północnokoreańska agencja informacyjna KCNA poinformowała o ogłoszonej przez Pjongjang mobilizacji armii w związku z zaplanowanymi manewrami morskimi z użyciem sił USA, Japonii i Korei Południowej.

Według władz Korei Północnej ćwiczenia prowadzone w pobliżu północnokoreańskiej granicy mogą spowodować „nieprzewidywalną katastrofę”.

Jak wynika z oświadczenia rzecznika sztabu generalnego Koreańskiej Armii Ludowej, „północnokoreańskie siły zbrojne otrzymały pilny alarm o pełnej gotowości w celu rozpoczęcia w każdej chwili operacji”.

Choć Korea Południowa zapewnia, że manewry mają charakter rutynowy, a ich głównym celem jest przygotowanie do wspólnego prowadzenia operacji humanitarnych, północnokoreańskie władze groziły już wojną nuklearną, gdy podobne manewry organizowano na początku roku.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
JaCoOoOoS Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JaCoOoOoS
Gość
JaCoOoOoS

Korea Północna nigdy nie wywoła wojny bo nie ma na to pieniędzy, ani środków. Wojna jest jej nie na rękę. Co najwyżej mogą to zrobić przez przypadek decyzją jakiegoś mało ważnego oficera, który z powodu problemów z łącznością (np. częstym brakiem prądu gdzieś na łączach) każe ostrzelać jakąś amerykańską jednostkę. Chociaż to bardzo mało prawdopodobny scenariusz.