Korea Północna ogłosiła że niebawem przeprowadzi kolejną próbę nuklearną

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un zapowiedział, że jego kraj dokona „wkrótce” nowych prób z głowicami nuklearnymi i pociskami balistycznymi zdolnymi je przenosić – poinformowała we wtorek oficjalna agencja prasowa KCNA.

Kim Dzong Un złożył to oświadczenie, kiedy obserwował symulowaną próbę ponownego wejścia w atmosferę rakiety balistycznej. Według KCNA próba miała na celu „zbadanie strukturalnej stabilności termodynamicznej niedawno opracowanych materiałów żaroodpornych” i przebiegła pomyślnie.

bron atomowa

Agencja sprecyzowała, że Kim Dzong Un polecił „odpowiednim sekcjom” dokładne przygotowanie się do prób.

Znów napięcie między Koreami

Napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło po dokonaniu w styczniu przez Koreę Północną czwartej próby z bronią nuklearną i wystrzeleniu w lutym rakiety dalekiego zasięgu. Skłoniło to Radę Bezpieczeństwa ONZ do uchwalenia nowych sankcji, co dodatkowo rozdrażniło Pjongjang.

bron atomowa

W ostatnich dniach napięcie wzrosło jeszcze bardziej po rozpoczęciu przez armie USA i Korei Południowej dorocznych manewrów, które Seul określił jako największe z dotychczasowych.

Media północnokoreańskie informowały wcześniej, że Pjongjang zminiaturyzował głowice nuklearne, aby montować je na rakietach balistycznych.

Jednak eksperci USA i Korei Południowej poddają w wątpliwość prawdziwość tego twierdzenia. Wątpią oni też czy Pjongjang posiada rzeczywiście sprawne rakiety dalekiego zasięgu i opanował technologię ponownego wprowadzania w atmosferę głowic bojowych.

Pjongjang twierdzi też, że w styczniu dokonał próbnej eksplozji bomby wodorowej, ale zdaniem większości ekspertów siła wybuchu była zbyt mała, aby mogła to być bomba wodorowa.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Korea Północna ogłosiła że niebawem przeprowadzi kolejną próbę nuklearną”

  1. No to ostro. Ameryka w strachu, bo Kim ma przecież bazy, którymi otoczył cały świat, a zwłaszcza Amerykę i jest gotów zalać wojskami swego ośmiomilionowego kraju USA w jeden dzień, w dodatku dysponując arsenałem nuklearnym i zniszczyć dawcę światowej demokracji, światowego ładu, nasze umiłowane i bezbronne w swej miłości, USA. Dobrze że kim dał to ogłoszenie w Wyborczej, że planuje próbować wysadzić bombę, żeby tylko w Hiroszimę nie trafił, bo wtedy zagrozi naprawdę USA i odbierze jej część sławy. Ludzie, nie wklejajcie tak tępo produktów wojennej propagandy USA…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.