Korea Północna prawie przeprowadziła ataku jądrowy na USA

Korea Północna broń jądrowa atak na USA

Korea Północna była o krok  do przeprowadzenia ataku jądrowego na USA – wynika z listu przekazanego prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi

— O liście zawiadomiono stronę amerykańską, po czym stanowisko Waszyngtonu w sprawie Korei Północnej uległo zmianie — powiedział rozmówca RIA Novosti.

List północnokoreańskiej delegacji przekazano Putinowi za pośrednictwem przewodniczącej Rady Federacji Walentiny Matwijenko na posiedzeniu Zgromadzenia Unii Międzyparlamentarnej w październiku. Matwijenko powiedziała, że przedstawiciele Pjongjangu wręczyli jej „oryginał reakcji przywódcy KRLD Kim Dzong Una na przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa w ONZ”.

Występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ Trump ostrzegł, że jeśli USA będą zagrożone, nie będą miały innego wyjścia niż całkowite zniszczenie Korei Północnej. Jak podkreślił wówczas amerykański prezydent, północnokoreański przywódca Kim Dzong Un prowadzi misję samobójczą dla siebie i swojego reżimu.

Później Trump nieco złagodził ton i w kolejnych wypowiedziach na temat Korei Północnej twierdził, że Stany Zjednoczone chcą zaproponować Pjongjangowi „drogę ku lepszej przyszłości”. Mówił też o potrzebie negocjacji oraz wzywał Rosję od zaangażowania się w rozwiązanie kryzysu.

Rosyjski prezydent Władimir Putin po szczycie APEC oświadczył, że Rosja i Chiny zaproponowały mapę drogową, mającą przyczynić się do rozwiązania kryzysu na Półwyspie Koreańskim. Jak podkreślił, stanowisko Moskwy i Pekinu w tej sprawie jest w pełni zbieżne, a z Waszyngtonu, Seulu i Tokio napływają pozytywne sygnały o braku alternatywy dla rozmów pokojowych.

źródło: pl.sputniknews.com
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Bo mają zaostrzony dziubek. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bo mają zaostrzony dziubek.
Gość
Bo mają zaostrzony dziubek.

Według Koreańskiej TV to już nie pierwszy atak, od dawna już niszczą USA.