Korea Północna testuje supernowoczesną broń z Rosji

Korea Północna i nowy pocisk

Korea Północna przeprowadziła testy broni, którą opisano jako ultranowoczesny pocisk przeznaczony do niszczenia okrętów nieprzyjaciela. Eksperci są zdania, że nowa broń jest w rzeczywistości wierną kopią rakiet, którymi dysponuje Rosja – informuje CNN.

Oświadczenie Korei Północnej dotyczące nowej broni miało miejsce tuż przed dorocznymi, wspólnymi ćwiczeniami żołnierzy USA i Korei Południowej.

Test miał miejsce na Morzu Wschodnim, a północnokoreańskie media relacjonowały, że „inteligentny pocisk dokładnie zlokalizował, namierzył i uderzył we »wrogi« okręt po bezpiecznym locie”. Według południowokoreańskiego ministerstwa obrony zasięg nowych rakiet, którymi dysponuje reżim, wynosi około 200 kilometrów.

Korea Północna i nowy pocisk

Korea Północna i nowy pocisk

Korea Północna utrzymuje, że nowa broń będzie używana jedynie w celach „obrony” w przypadku „próby ataku wrogich flot”. Na zdjęciach publikowanych w północnokoreańskich mediach pokazano również Kim Dzong Una w otoczeniu generałów. Wszyscy byli w wyśmienitych nastrojach podczas testów.

Eksperci, którzy oglądali zdjęcia, są zdania, że nowa broń Korei Północnej nie jest w rzeczywistości projektem pochodzącym z tego kraju. Zdaniem analityków rakieta do złudzenia przypomina rosyjski pocisk Kh-35E. „Nie jest jasne, czy Korea Północna otrzymała nową broń bezpośrednio od Rosji, czy też od osób trzecich”

Nowy system rakietowy to poważny krok w kierunku udoskonalenia przestarzałego systemu obrony Korei Północnej i zwiększenie zagrożenia dla jednostek południowokoreańskich znajdujących się w regionie

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.