Korea Północna wystrzeliła rakietę bliskiego zasięgu

Korea Płn. w czwartek wystrzeliła w morze ze swojego wschodniego wybrzeża pociski bliskiego zasięgu – poinformował minister obrony Korei Płd. Han Min Ku. Do zdarzenia doszło kilka godzin po tym, jak ONZ zdecydowanie zaostrzyło sankcje wobec Pjongjangu.

Minister podkreślił, że Seul wciąż jest w trakcie badania sprawy. Na razie wiadomo, że pociski wystrzelono w kierunku Morza Japońskiego o godz. 2 w nocy czasu polskiego.

Korea Polnocna

Korea Północna dokonała wystrzału mimo przyjętej w środę przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zdecydowanie zaostrzyła sankcje wobec Pjongjangu. Rezolucja jest odpowiedzią na przeprowadzony przez Pjongjang 6 stycznia test bomby wodorowej, potężniejszej od trzech testowanych w poprzednich latach ładunków. Ponadto Korea Północna wystrzeliła w lutym rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę.

ONZ zaostrzyła sankcje

Przyjęta rezolucja przewiduje m.in. zastosowanie po raz pierwszy systematycznych kontroli towarów pochodzących z Korei Północnej lub eksportowanych do tego kraju. Ponadto przedstawiciele handlowi Pjongjangu w Syrii, Iranie i Wietnamie znaleźli się wśród 16 osób oraz 12 podmiotów prawnych objętych sankcjami ONZ.

Dotychczasowe rezolucje ONZ zabraniają Korei Północnej prób z bronią jądrową oraz testów balistycznych. Nie zważając na te zakazy, Pjongjang nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym jądrowego.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “Korea Północna wystrzeliła rakietę bliskiego zasięgu”

 1. Ciekawe dlaczego na Ruskich I Hamefykanuf nie
  naloza sankcji za posiadanie i produkcje?????

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Korea Północna komuś niby zagraża? Zaatakowała jakiś kraj w ciągu ostatniego półwiecza, użyła kiedyś bomby atomowej przeciwko cywilom? A może dzieliła się światem z innym krajem? NIE! Korea Północna, cokolwiek by o niej nie mówić, jest ofiarą polityki podziału świata, utrzymywanie tamtejszego reżymu i te medialne wstawki o rakietach, są chwytem propagandowym USA, które dzięki takim zabiegom usprawiedliwia istnienie swoich baz w tamtym regionie, a co za tym idzie, kontrolę nad światowym handlem, co z kolei trzyma w ryzach chińską gospodarkę i może w każdej chwili zablokować ten kraj. To Ameryka jest największym niebezpieczeństwem dla Ziemi, my Polacy o tym dobrze wiemy, bo byliśmy sojusznikiem wojennym USA, sprzedanym w Jałcie sowietom…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. USA cały czas ma coś do gadania… Korea sie ich nie boi. Niech wystrzelą bombe na yellowstone i ich załatwimy… I siebie też, ale napewno przeżyłoby dużo ludzi

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. Jak dla mnie Korea do czegoś się szykuję :/

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Tak… użyje bomby atomowej przeciwko Japonii, zniszczy im dwa miasta, Hiroszimę i Nagasaki, rozlokuje swoje bazy na całym świecie i bedzie decydowała o tym, jaka forma rządów będzie panowała w każdym miejscu globu, dobrze że jest ta USA, prawda? Polecam napić się kawy, najlepiej całe wiadro, może sie przebudzisz z tego głębokiego snu i medialnej hipnozy… Pozdrawiam

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Do wdm…..zgadzam sie z Toba,tak wlasnie jest jak mowisz
    NAJWIEKSZE ZAGROZENIE DLA SWIATA TO USA I ICH BRACIA STARSI W…..

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.