Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Korea Północna kryzys
Korea Północna Korea Południowa USA

Korea Północna zawiesza negocjacje pokojowe ze względu na prowokacje

Korea Północna zdecydowała się na tymczasowe zawieszenie rozmów ze swoim sąsiadem, a także postawiła pod znakiem zapytania planowane spotkanie swojego przywódcy Kim Dzong Una z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem.

Tym samym władze w Pjongjangu zareagowały na manewry sił powietrznych Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, które zostały uznane za próbę dokonania inwazji oraz prowokację.

Światowe media, powołując się na Koreańską Centralną Agencję Prasową, informują o zawieszeniu rozmów pomiędzy Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną a Republiką Korei, które miały odbyć się dzisiaj w Panmundżomie. Negocjacje północy z południem miały dotyczyć porozumień zawartych pod koniec kwietnia, kiedy doszło do historycznego spotkania Kim Dzong Una z południowokoreańskim prezydentem Moonem Jae-inem.

Władzom w Pjongjangu nie spodobały się bowiem doroczne manewry sił powietrznych Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych, odbywające się pod kryptonimem „Max Thunder”, uznane przez nie za próbę dokonania inwazji oraz prowokację. Północnokoreański wiceminister spraw zagranicznych Kim Kye-gwan oświadczył jednocześnie, że jego kraj nie będzie zainteresowany dalszym dialogiem, jeżeli denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego będzie jedynie jednostronna.

Jednocześnie pod znakiem zapytania staje spotkanie pomiędzy Kim Dzong Unem a Trumpem, które zgodnie z dotychczasowym planem ma odbyć się 12 czerwca w Singapurze. Strona amerykańska twierdzi, że mimo obecnego stanowiska Pjongjangu dalej planuje całe wydarzenie, ponieważ nie otrzymało żadnych oficjalnych informacji o jego odwołaniu.

źródło: autonom.pl

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o