Korea Północna zgubiła okręt podwodny. Amerykanie wiedzą gdzie jest

Korea Północna na początku tygodnia utraciła kontakt z jednym ze swoich okrętów podwodnych – podała telewizja CNN, powołując się na trzech przedstawicieli amerykańskiej administracji.

Korea Polnocnna

Amerykański wywiad obserwował okręt podwodny znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Korei Północnej, w czasie kiedy Pjongjang próbował ustalić, gdzie znajduje się ich jednostka.

Amerykanie nie mają pewności, czy okręt dryfuje po morzu, czy też został zatopiony. Urzędnicy są przekonani, że musiał doznać jakiejś awarii podczas ćwiczeń.

Telewizja Fox News podaje, że chodzi o niewielki, nieco ponad 20-metrowy okręt klasy Yono. Należy on do miniaturowych okrętów podwodnych o niskiej wyporności, przeznaczonych do działań w strefie przybrzeżnej. Według amerykańskiej telewizji na pokładzie jednostki mogło przebywać dwóch żołnierzy.

Korea Północna nie zwróciła się do USA z prośbą o pomoc w poszukiwaniu jednostki.

Napięcie na półwyspie

W ostatnim czasie ponownie wzrosło napięcie na Półwyspie Koreański po tym Korea Płn. zintensyfikowała próby z bronią rakietową. 3 marca wystrzeliła sześć pocisków krótkiego zasięgu używając wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej typu M270.

Wcześniej w styczniu Pjongjang przeprowadził czwartą próbę nuklearną. kłoniło to Radę Bezpieczeństwa ONZ do uchwalenia nowych sankcji przeciwko temu krajowi.

źródło: tvn24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Korea Północna zgubiła okręt podwodny. Amerykanie wiedzą gdzie jest”

 1. To teraz na szpiega mowi sie urzednik???

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Czysta wojenna propaganda, zastanawiające jest to, czemu ona ma służyć? Korea w porównaniu do USA to są aniołki. Ograniczają się do swojego terytorium, nie wtrącają się w sprawy innych krajów, za to KP jest niszczona na całej linii, wprowadzono tam sankcje skutkujące głodem i to jest zbrodnia, ale nie tego koreańskiego przywódcy, ale USA, kraju, który całą Ziemię oplótł swoimi bazami wojskowymi, to bez USA nie byłoby żadnych wojen, destabilizacji…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Kiedyś chyba był taki film ze Stevenem Seagalem, gdzie ktoś z żołnierzy porwał sobie okręt Korei Północnej.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Był też film o desancie złej Korei na USA… popatrz ile USA wydają na propagandę…

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.