Korea Południowa gotowa do zabójstwa Kim Dzong Una

Korea Południowa ma elitarny oddział wojska w stanie gotowości, by przeprowadzić operację usunięcia Kim Dzong Una, jeśli władze poczują się zagrożone bronią nuklearną Pjongjangu – ujawnił tamtejszy minister obrony narodowej.

Minister Han Min-koo, spytany w środę w parlamencie Korei Płd., czy istnieje jednostka specjalna, która mogłaby wyeliminować północnokoreańskiego przywódcę Kim Dzong Una stwierdził: „tak, mamy taki plan”.

– Korea Południowa ma ogólny zamysł i plan wykorzystania możliwości precyzyjnego uderzenia rakietowego na obiekty wroga w głównych obszarach, jak również wyeliminowania dowództwa – dodał minister. Od dłuższego czasu były podejrzenia, co do istnienia takiego planu, jednak szczera odpowiedź ministra mogła być sporym zaskoczeniem.

Nowy system na czarny scenariusz

Ministerstwo Obrony stwierdziło, że przygotowuje się na najgorszy scenariusz i zakłada, że Korea Północna jest gotowa do przeprowadzenia kolejnego, szóstego już testu nuklearnego.

Na początku miesiąca, zaledwie w parę godzin po tym, jak Korea Północna potwierdziła wykonanie testu głowicy jądrowej, Leem Ho Young, Naczelny Dyrektor Planowania Strategicznego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów potwierdził istnienie systemu obronnego „Korea Massive Punishment & Retaliation (KMPR)” (system ogromnej kary i odwetu Korei) i opisał jego działanie.

System zakłada możliwość użycia precyzyjnych ataków rakietowych, wykorzystanie jednostek specjalnych i możliwości wyeliminowania przywództwa Korei Północnej, w wypadku gdyby Korea Południowa poczuła się zagrożona atakiem nuklearnym.

Pjongjang boi się ataku wyprzedzającego

Tymczasem Korea Północna oskarżyła USA o popychanie półwyspu w kierunku wojny, po tym jak dwa amerykańskie bombowce strategiczne B-1B wykonały przelot w pobliżu strefy zdemilitaryzowanej, oddzielającej oba zwaśnione kraje.

Jak podaje CNN, według źródeł w armii USA, przelot był najbliższą granicy Korei Północnej misją tego typu bombowca w historii. Według reżimowej północnokoreańskiej agencji informacyjnej KCNA, władze w Pjongjang skomentowały przelot jako przygotowanie do „okrutnego scenariusza wykonania wyprzedzającego ataku nuklearnego na Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną”.

źródło: tvp.info
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.