Korea Południowa: Igrzyska olimpijskie mogą zostać odwołane – zagrożenie atakiem z Północy

Nad Igrzyskami Olimpijskimi w Korei Południowej zawisły czarne chmury. Poszczególne kraje zastanawiają się, nad wycofaniem swoich reprezentacji. Sytuacja jest nieciekawa, gdyż nawet kibice niechętnie kupują bilety.

Między 9 a 25 lutego 2018 roku w południowokoreańskim Pjongczangu odbyć się mają XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Sytuacje komplikuje jednak narastający konflikt między państwami regionu, w którym główną rolę gra Korea Północna. Państwo to skutecznie odstrasza kibiców i spowodowało już głosy o wycofaniu reprezentacji z zawodów.

igrzyska olimpijskie

Jako pierwsza wypowiedziała się na ten temat Francja w osobie tamtejszej minister sportu, Laura Flessel. Polityk zawiadomiła, że bezpieczeństwo sportowców jest ważniejsze, i dlatego zastanawia się nad niedopuszczeniem Francuzów do występów. W podobnym tonie wypowiedzieli się też oficjele z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA.

Swojej ekipy, pomimo zaproszenia ze strony Seulu, nie przyśle Kim Dzon Un. Dyktator bardzo mocno pracuje, aby wydarzenie okazało się porażką. Dla jego propagandy byłby to niesamowita pożywka.

Przypomnijmy że Igrzyska mają odbyć się zaledwie około 80 kilometrów od granicy z Koreą Północną na której stacjonuje około milion żołnierzy Korei Północnej i około 20 tysięcy dział artyleryjskich z łatwością mogących dosięgnąć wielką imprezę.

Altyleria Korea Północna

Artyleria Korea Północna

Altyleria Korea Północna

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
& Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
&
Gość
&

Te działa stoją i stoją, nie pordzewiało to już?