Moon Jae-in wezwał do kontroli wojsk Korei Południowej przez Stany Zjednoczone

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in wezwał do „audytu” swoich żołnierzy, ponieważ wojna z Koreą Północną staje się jeszcze bardziej prawdopodobna.

Korea Południowa naciska na kontrolę swoich wojsk przez USA w obliczu wojny z północą

Prezydent Moon Jae-in powiedział: „W tej chwili nasza armia stoi przed bardzo poważną sytuacją, w której zagrożenia nuklearne i rakietowe Korei Północnej szybko stają się coraz bardziej realne i zaawansowane” – powiedział prezydent podczas swojego lunchu w swoim biurze Cheong Wa Dae.

„Rola wojska jest ważniejsza niż kiedykolwiek, wojsko jest naszą ostatnią linią obrony przed nuklearnymi i rakietowymi zagrożeniami Korei Północnej.”

Prezydent Moon wezwał swoich najlepszych dowódców wojskowych, aby omówić sposoby poradzenia sobie z Koreą Północną

Omówiono także możliwości rozbudowy zdolności obronnych kraju, aby uniemożliwić Korei Północnej podjęcie jakichkolwiek lekkomyślnych prowokacji. To było drugie spotkanie tego rodzaju.

Korea Północna odrzuca propozycję pokoju w regionie

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un odrzucił niedawne zapowiedzi pokojowe NATO, odmawiając spotkania się w celu załagodzenia sytuacji.

Korea Północna nieustannie grozi sąsiadom na południu wojną nuklearną, jeśli nadal będą wspierać Stany Zjednoczone.

Poprzednia prośba prezydenta Moon o sprawdzenie wojska czy są gotowe do wojny została odrzucona, a Stany Zjednoczone oświadczyły wtedy, że nie są jeszcze gotowe do wojny.

Całe zamieszanie i wywieranie presji na Korei Północnej stanęło ostatnio w miejscu i nie przynosi żadnej zmiany retoryki wojennej Korei Północnej, możemy się spodziewać, że USA ze swoimi sojusznikami już niedługo pójdą o krok dalej…

Czy opłaci im się zaatakować Koreę Północną?

Tego to chyba nikt nie może być pewny. Ale zapewne niedługo się przekonamy.

źródło: www.dailystar.co.uk

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o