Do Korei Północnej wtargnęli terroryści, chcą zabić Kim Dzong Una

Grupa wspierana przez USA i Koreę Południową przedostała się do Korei Północnej by zamordować Kim Dzong Una – ostrzegła północnokoreańska agencja informacyjna KCNA. Do przeprowadzenia zamachu mieliby oni planować użyć „substancji biochemicznych”.

Agencja KCNA przytoczyła oświadczenie ministerstwa bezpieczeństwa państwa, które ostrzega, że do Korei Północnej miała przedostać się „grupa terrorystyczna” wspierana przez CIA i południowokoreański wywiad. Jej zadaniem miałoby być przeprowadzenie ataku przy użyciu biochemicznych substancji, „między innymi radioaktywnych i nanotoksycznych” .

Cel: Kim Dzong Un

Według oświadczenia celem grupy ma być zamordowanie północnokoreańskiego przywódcy, Kim Dzong Una. Miałby on zostać zaatakowany przy pomocy zabójczych substancji podczas parady wojskowej i pochodu w ten sposób, by efekty zatrucia były widoczne dopiero po 6-12 miesiącach.

Północnokoreańska agencja zaznaczyła, że władze namierzą i „bezlitośnie zniszczą” terrorystów.

Rośnie napięcie na Półwyspie

Informacje KCNA pojawiają się w czasie, gdy sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest wyjątkowo napięta. Napięcie podnoszone jest przez sygnały, że komunistyczna Korea Północna może przeprowadzić szóstą próbę nuklearną oraz z powodu ostrzeżeń amerykańskiej administracji, która nie wykluczyła użycia siły, by powstrzymać ambicje atomowe Pjongjangu.

 Autor: mm\mtom / Źródło: BBC, PAP
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.