Powstał krater wulkaniczny koło lotniska we Włoszech

Nietypowa aktywność wulkaniczna została zlokalizowana 900 metrów od pasa startowego lotniska we Włoszech

Włoscy eksperci są zaskoczeni tym, że w przeciągu nocy niedaleko Rzymu pojawił się gejzer wulkaniczny, z którego wydobywa się para wodna sięgająca 5 metrów.

powstał krater wulkanu na lotisku Włochy

Zlokalizowano go w sobotę 24 sierpnia. Zaobserwować można duże ilości wydobywającej się pary wodnej a niekiedy błota. Zjawisko to występuje w okolicy jednego ze skrzyżowań. Geolodzy zbadali ten fenomen i okazało się, że krater powstał w wyniku przedostawania się gazów wulkanicznych.

Niektórzy pytają o to czy może dojść w okolicy do nowej aktywności wulkanicznej, ale odpowiedź nie jest oczywista. Najbliższy wulkan  Monti Albani jest wygasły a ostatnia aktywność wulkaniczna w tej okolicy miała miejsce 20 tysięcy lat temu. Jak twierdzą wulkanolodzy scenariusz, wedle którego na przedmieściach Rzymu rozpoczyna się właśnie nowa faza aktywności jest możliwy.

To wydarzenie, choć przynajmniej chwilowo niegroźne, pokazuje nam, że nie można być pewnym dnia, ani godziny.  Może się przecież zdarzyć, że w okolicy Rzymu pojawi się prawdziwy potężny wulkan i zniszczy miasto.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.