Krew za krew? To on wjechał w muzułmanów przed meczetem w Londynie!

Po raz pierwszy biały dokonał ataku furgonetką na muzułmanów przed londyńskim meczetem.

Mężczyzna, który tuż po północy wjechał w muzułmanów wychodzących z meczetu w Finsbury Park w północnym Londynie to 47-letni biały mężczyzna, Darren Osborne z Walii, ojciec czwórki dzieci. Działał sam. Jedna osoba nie żyje, a 10 jest rannych, z których 8 leży w szpitalach – podają agencje.

“Nie ma wątpliwości, że kierowca zrobił to celowo” – twierdzą muzułmańscy świadkowie ataku. Furgonetka gwałtownie skręciła w lewo i uderzyła w ludzi wychodzących z meczetu po modłach w czasie Ramadanu.

Tłum muzułmanów usiłował zlinczować kierowcę na miejscu. Powstrzymał ich miejscowy imam, który przekazał zamachowca policji. Cytowani przez media świadkowie twierdzą, że kierowca miał jakoby krzyczeć: “Chcę zabić wszystkich muzułmanów!”

Wiadomo jednak, że śmiertelna ofiara tego zdarzenia to starszy muzułmanin, który wcześniej zasłabł przy wychodzeniu z meczetu. Kierowca wjechał właśnie w grupę ludzi, którzy zgromadzili się wokół tego człowieka. Nie wiadomo więc na razie, czy mężczyzna zmarł na skutek najechania przez furgonetkę, czy już wcześniej nie żył.

Oto amatorskie nagranie zrobione tuż po zdarzeniu. Widać na nim jak funkcjonariusze wsadzają białego mężczyznę do policyjnego wozu, a dookoła kłębi się rozwścieczony tłum.

Brytyjskie władze natychmiast nazwały to “atakiem terrorystycznym”, choć przy masowych podobnych masakrach dokonywanych przez muzułmanów zazwyczaj najpierw mówiły zawsze o “incydencie”, albo zastrzegały, że “dopiero badają, czy był to zamach”. Tu mają pewność od razu.

Kolejna różnica w sposobie informowania polega na natychmiastowym podaniu, że zamachowiec to biały mężczyzna. Nie zdarzyło się, żeby po islamskich atakach władze natychmiast podały, iż zamachowiec to Arab, Murzyn, muzułmanin itp.

Oświadczenie potępiające atak wydał też Arcybiskup Canterbury pisząc, że “to atak na kulturę i wartości naszego kraju”. Warto jednak przypomnieć, że meczet w Finsbury Park był w przeszłości wylęgarnią terroryzmu.

To tu miał swoją bazę Zacarias Moussaoui, jeden z autorów zamachu na World Trade Center i Richard C. Reid, który usiłował dokonać zamachu bombowego na amerykański samolot pasażerski, również w 2001 r.

W 2015 r. poprzedni imam tego meczetu Mustafa Kamel Mustafa, znany jako Abu Hamza al-Masri, został skazany na dożywocie w USA. Uznano go winnym dokonania 11-tu czynów o charakterze terrorystycznym.

źródło: Reporters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Krew za krew? To on wjechał w muzułmanów przed meczetem w Londynie!”

 1. Od sześćdziesięciu kilku lat dźwięczą mi w uszach słowa, które wtedy usłyszałem od prostego chłopa: w tej wojnie o wiarę za broń będą musieli chwycić starcy i dzieci…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. „już niedługo, czy ten jest muzułmanin czy chrześcijanin. Nie istotne. Człowiek to człowiek niezależnie skąd pochodzi i jaką wiarę wyznaje”

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Pamiętam takie gry telewizyjne, gdzie było 3D i auto wyścigowe i jakieś fajne tło. Jechało się i jechało do przodu i nie dało rady dojechać do tego tła, bo to fake 3D. Podobnie jest z obietnicami. Ta odległość między wyścigówką a tłem to jest „niedługo”.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. Przeczytałem właśnie: – „już niedługo, czy ten jest muzułmanin czy chrześcijanin. Nie istotne. Człowiek to człowiek niezależnie skąd pochodzi i jaką wiarę wyznaje” Jeśli to nie jest ważne – wejdź do dzielnicy zamieszkałej przez muzułmanów i powiedz im że „człowiek to człowiek”… A jeszcze daj nam znać jak to wyszło :)))

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.