Najemnicy Rosji

Amerykański generał uważa, że z powodu śmierci rosyjskich najemników w Syrii mogła rozpocząć się III wojna światowa. Zgięło i około 300.

Amerykański generał Jonathan Braga rzucił nowe światło na szczegóły dotyczące śmierci rosyjskich najemników w Syrii w lutym zeszłego roku. Według niego w przypadku odpowiedzi Rosji, nie udałoby się uniknąć III wojny światowej.

Braga jest odpowiedzialny za prowadzenie operacji wojskowych w Republice Arabskiej. W wywiadzie dla brytyjskich mediów powiedział, że w Syrii według różnych szacunków zgładzono od 200 do 300 rosyjskich najemników wojskowych. Wśród nich byli również najemnicy z PMC „Wagner”. Ich śmierć nastąpiła podczas trwającego trzy godziny zmasowanego nalotu ze strony amerykańskich sił zbrojnych.

Ekspert przyznał, że z niepokojem czekał na decyzję Rosji, ponieważ ten incydent mógł stać się początkiem konfliktu na pełną skalę. W związku z tym spędził całą noc na rozmowach telefonicznych z rosyjskimi wojskowymi, aby uniknąć eskalacji konfrontacji.

Braga nie ukrywał, co wpłynęło na decyzję amerykańskiej strony o nalocie. Jak poinformował generał, zauważyli ruchy wojskowych i manewry szkoleniowe, których nigdy wcześniej nie obserwowali. Amerykański wojskowy natychmiast skontaktował się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem. Braga sprecyzował, że współpraca z Rosjanami jest obowiązkowa. Zmniejsza to prawdopodobieństwo dokonywania błędnych obliczeń i przyczynia się do obniżenia napięcia. Dwie godziny później po opisanych wydarzeniach amerykańskie wojska odnotowały pociski, które poleciały w ich kierunku.

W ślad za nimi zaczęli strzelać bezpośrednio z dział czołgów. Następnie do walki przystąpili strzelcy. Braga oświadczył, że zadzwonili do rosyjskich wojskowych i zażądali przerwania tego, w przeciwnym razie podejmą środki. Tylko wtedy, według Amerykanina, zdecydowali się na eskalację, w wyniku czego zginęło od 200 do 300 osób spośród rosyjskich najemników.

 

źródło: pl.sputniknews.com

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o