Krwawoczerwone niebo, które utrzymywało się dłużej niż TYDZIEŃ: Tajemniczy odcień widoczny w dalekowschodniej Azji w 1770 r. Spowodowany był największą burzą słoneczną w historii

rozbłysk słoneczny czerwone niebo

W 1770 r. Ludzie mieszkający w dalekowschodniej Azji zobaczyli, jak przez ponad tydzień niebo utrzymuje się ciemnoczerwone – wydarzenie, które zostało zapisane w starożytnych zwojach.

Teraz naukowcy przeanalizowali historyczne wydarzenie i sugerują, że czerwony odcień nieba był spowodowany przez gigantyczną burzę słoneczną.

Zagubione w annałach czasu, wydarzenie może być największym zarejestrowanym rozbłyskiem słonecznym w „obecnej” historii.

W 1770 r. Ludzie mieszkający w dalekowschodniej Azji zobaczyli, jak przez ponad tydzień niebo robi się ciemnoczerwona
W 1770 r. Ludzie mieszkający w dalekowschodniej Azji zobaczyli, jak przez ponad tydzień niebo jest ciemnoczerwone

Chiny, Korea i Japonia widziały głęboko czerwone niebo przez dziewięć dni pod koniec XVIII wieku

Naukowcy z Uniwersytetu w Osace odkopali nowe dokumenty, które sugerują, że zjawisko czerwonego nieba zostało spowodowane burzą geomagnetyczną. „Dokumenty historyczne pozwalają nam śledzić aktywność słoneczną od tysiącleci” – powiedział dr Hisashi Hayakawa, który kierował badaniem.

Wcześniej wydarzenie „Carrington” z 1859 r. Uznawano za punkt odniesienia dla wielkich burz słonecznych.

Aby rozwiązać zagadkę 300-letniej tajemnicy, badacze przyjrzeli się historycznym zapisom z Chin, Korei i Japonii z XVIII wieku, aby sprawdzić, czy istnieją wzmianki o zorzach polarnych. Starannie przeglądając 111 starożytnych zabytkowych dokumentów, naukowcy odkryli, na słońcu duże czarne plamy.

„Rysunki plam na Słońcu z 1770 roku ujawniają fakt, że powierzchnia plam słonecznych była dwukrotnie większa niż obserwowana podczas kolejnej wielkiej burzy w 1859 roku, co uzasadnia tę niezwykłą aktywność burzową w 1770 roku”, stwierdzili autorzy w swoich badaniach opublikowanych w The Astrophysical Journal Letters.  

Richard Carrington plamy na Słońcu 1859 rok
Richard Carrington plamy na Słońcu 1859 rok

Naukowcy są przekonani, że niesamowita czerwień nieba była spowodowana wyrzuceniem „kilku ogromnych, sekwencyjnych struktur magnetycznych w krótkim czasie do przestrzeni międzyplanetarnej, co doprowadziło do spektakularnej, zorzy polarnej w połowie września 1770 r.”

Gdyby teraz miała nastąpić burza słoneczna, która miała miejsce w 1770 roku, miałaby katastrofalne skutki dla sieci energetycznej i maszyn, których używamy.
Gdyby teraz miała nastąpić burza słoneczna, która miała miejsce w 1770 roku, miałaby katastrofalne skutki dla sieci energetycznej i maszyn, których używamy.

„Nowoczesna cywilizacja w dużej mierze polega na satelitach i sieciach energetycznych na dużą skalę” – napisali naukowcy. „Gdyby takie wydarzenia miało uderzyć teraz w Ziemię, konsekwencje mogą być katastrofalne.”

Ogromna burza słoneczna może potencjalnie zakłócić loty, zakłócić satelity i uczynić GPS bezcelowym.

Autorzy tego badania stwierdzili, że możliwość wystąpienia tego zjawiska w przyszłości jest „nieunikniona”.

źródło: www.dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o