Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…księga gigantów
Niewiarygodne

,,Księga Gigantów’’ odnaleziona w Jaskiniach Qumran opisuje koniec Nefilim i nadejście potopu

Ponad sześćdziesiąt lat temu wykopaliska w jaskiniach Qumran ujawniły prawie tysiąc starożytnych zwojów, które stanowiły ważne przebłyski z przeszłości ludzkości. Archeologowie byli zakłopotani, kiedy okazało się, że odnaleźli wśród nich jeden niezwykły tekst, zwój zawierający wskazówki dotyczące śmierci Nefilim, o nazwie,,Księga Gigantów’’. Należy zauważyć, że Biblia zawiera kilka odniesień do Nefilim i większość z nich można znaleźć w Księdze Rodzaju. Niemniej jednak większość informacji dotyczących gigantów pochodzi z apokryficznej Księgi Henocha.

Ta starożytna żydowska praca religijna przypisywana jest pradziadowi Noego. Enoch jest, co najmniej zagadkową postacią. Księga Rodzaju mówi nam, że żył on na Ziemi przez 365 lat, zanim został wzięty przez Boga. Podczas jego pobytu na ziemi, nasza planeta była zamieszkana przez anioły, które swobodnie wchodziły w interakcje z ludźmi, ostatecznie krzyżując się z córkami ludzkimi i rodząc rasę nienaturalnie silnych i gigantycznych hybryd zwanych Nefilim. Pochodzenie słowa Nefilim nie jest w pełni zrozumiałe, ale uczeni zaproponowali kilka etymologii: ,,upadły’’, ,,apostata’’ lub ,,tych, którzy powodują upadek innych.’’

Księga gigantów znaleziona w jaskiniach Qumran oferuje inną perspektywę niż Księga Henocha. Chociaż fragmenty zwoju są niepełne, przedstawiają ponury obraz. Otóż,Nefilim uświadamiają sobie, że w wyniku ich gwałtownych i odbiegających od Bożych zasad działań stają w obliczu nieuchronnej zagłady a to przeraża ich na tyle, by poprosić Henocha, aby przemawiał w ich imieniu przed Bogiem. Tekst rozpoczyna się od opisania, jak Nefilim nękały Ziemię i wszystko, co na niej żyło.

Ale w momencie, gdy wszyscy Nefilimowie zaczynają otrzymywać prorocze sny dotyczące ich losu, strach przedostaje się do ich serc. Pierwszym, który miał owe sny byłMahway, tytanowy syn anioła Barakela (to imię jest również obecnie przypisywane przez egzorcystów potężnemu demonowi, z którym wielokrotnie mieli do czynienia w trakcie odmawiania rytuału). W swoim śnie Mahway zobaczył tablicę zanurzoną w wodzie. Kiedy woda zaczęła przybierać, wszystkie imiona Nefilim zapisane na tablicy zostały wymyte.

To symbolizuje potop i późniejszą zagładę wszystkich oprócz synów Noego. W tym czasie fakt ten nie stał się oczywisty dla Nefilim, więc zastanawiali się oni nad sensem owego snu, ale nie udało im się zinterpretować znaków. Wkrótce potem dwóch innych gigantów,Ohya i Hahya, synowie upadłego anioła Shemyaza, zaczynają mieć podobne ,,wizje’’. Śnili oni o wyrwaniu drzewa, z korzeniami. W ostatniej fazie przed potopem reszta grupy gigantów również zaczyna mieć apokaliptyczne sny. Oto fragment:

,,Potem dwóch z nich miało sny, a sen ich oczu uciekał przed nimi, a oni powstali i przyszli i powiedzieli im swoje sny, i powiedzieli na zgromadzeniu swoich towarzyszy. W moim śnie byłem obserwującym tę ​​samą noc i był ogród, ogrodnicy i polewali dwieście drzew i duże pędy wyrosły z korzenia które zalała woda, a ogień spalił wszystko, cały ogród.

(…)

Mahway wzbił się w powietrze jak silne wiatry i poleciał rękami jak orły. Opuścił zamieszkały świat i minął wielką pustynię i Enoch zobaczył go i powitał, a Mahway powiedział do niego: Giganci czekają na twoje słowa i wszystkie potwory na ziemi. Jeśli zostałeś przeniesiony z dni ich a ich czas zostanie skrócony to chcemy dowiedzieć się od ciebie znaczenia snów i dwustu drzew, które z nieba zstąpiły.’’

Niestety część zwojów została uszkodzona i nie można odtworzyć ich treści, ale ogólny kierunek przesłania jest oczywisty. Jeden z Nefilim podróżował poza Ziemię w poszukiwaniu Henocha i jego zdolności interpretacji wizji. Henoch posyła Mahwaya tam, skąd przybył, obiecując mu, że przemówi do Boga w ich imieniu. Oto ów fragment, który nie przynosi Nefilim dobrych wiadomości:

,,Niech wam wiadomo, że nie będzie wam wybaczone i rzeczy, które uczynicie, i wasze żony, one i ich synowie, i żony ich synów przez wasze wyuzdanie na ziemi zostaną wymyci z powierzchni ziemi niczym zaraza, i będzie to na was. Ziemia krzyczy i narzeka na ciebie i na twoje dzieci na krzywdę, jaką wyrządzacie. Dopóki nie przybędzie Rafael, oto nadchodzi zniszczenie, wielka powódź, i zniszczy wszystkie żywe stworzenia, i to, co jest na pustyniach i morzach. I znaczenie sprawy na ciebie dla zła. Ale teraz, rozluźnij więzy i módl się, twój czas się kończy.’’

Czy Nefilimowie zaczynają się modlić, czy też nie, tego już nie wiemy ponieważ tekst nie może odpowiedzieć nam na to pytanie. Ale nie wydaje się by nadchodzący kataklizm mający na celu oczyścić ziemię mógł być powstrzymany. Otóż po raz kolejny odnalezione teksty dowodzą nieuchronności globalnej powodzi. Po raz kolejny tajemnice odkryte w zwojach z jaskiń Qumran przypominają współczesnemu człowiekowi o takich pojęciach jak potop czy giganci.

 

źródło: globalne-archiwum.pl

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Michaś Świ.twakiciattteis77llllll Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michaś Świ.twa
Gość
Michaś Świ.twa

Szary lud nie powinien mieć dostępu do Biblii. Jak ktoś chce ją poznać (i zgłębić Boga), to powinien się „podpiąć” do sukcesji uczniów – inaczej niczego nie zrozumie, biorąc wymysły swej główki za prawdę.

ttteis77
Gość
ttteis77

.ucsjeim w einyłp sazc .ynizdog ina aind anz ein tkin .ynamyzrtaz einyłp oklyt ,ejeintsi ein sazc .ńeizd 1 ot tal 0001 ,tal 0001 ot ńeizd 1 .sazc eiseinyzrp ,enawotsaiwz ołyb oc ot .ąjaiwajop ęis źąicw i yłyb ikanz

kicia
Gość
kicia

Potężny demon MAHWAY to nie kto inny jak znany z żydowskiej literatury S-F YAHWE, wystarczy tylko zapisać imię MAHWAY literkami od tyłu MAHWAY -> YAWHAM = YAHWE – i gotowe…. YAHWE znany pod innym pseudonimem jako ABEL to KOSMICZNY AGRESOR jaki napadł na RAJ, to też PRADAWNY WĄŻ z ks Genesis…. to też MARYJA (ARYMAN) z sumeryjskich wierzeń….. Grecy na maryje wołali Dafne, zaś na to co się uważa za Matkę Boską Nike… Także bajka o NOE się kupy nie trzyma….NOE czyli PRZENAZWANY ABEL był SPRAWCĄ POTOPU jaki utopił życie na planecie planecie. SAM GO WYWOŁAŁ BOHATERSKO SPIERDALAJĄC Z PLANETY… Czytaj więcej »

llllll
Gość
llllll

fascynujące 😉 ps według tej księgi hanoha chy jak mu tam jest tam opis Boga jego wygląd bardzo ciekawe np że miecz mu z ust wystaje ciekawe czy to była przenośnia …? co do religii jeden wielki kogiel mogiel wszyscy motaja przekręcaja etc , nie jestem ateistą żeby myśleć że jest tylko to tu i teraz jest masa dowodów że tak nie jest a sam podczas tzw OOBE dwa razy spotkałem jakieś wyżej rozwinięte ”byty ” według klasyfikacji internetowej bytów to były anioły 😉 ale trudno jednoznacznie stwierdzić niemniej ciekawostke taką zauważyłem że jak próbowałem się modlić to coś czułem… Czytaj więcej »

kicia
Gość
kicia

http://archeos.pl/artykul/5551

Tu masz chińską wersję Boga z Raju i o jego upadku ręcami maryi – to ten Małpi Generał…. jaka w wierzeniach murzynów robi za WIELKĄ GORYLICĘ ZJADAJĄCĄ LUDZI

Religia to faktycznie szamo ale stworzone przez chamitów abla próbujących za wszelką cenę i silę SFABRYKOWAĆ ALTERNATYWNĄ narrację biblijną…..