Księżyc należy do Stanów Zjednoczonych

księżyc

Jeśli do tej pory myśleliście, że naturalny satelita Ziemi, czy Księżyc, jest własnością wszystkich Ziemian, to się grubo mylicie. Od dawna trwa wielki spór pomiędzy krajami o prawo do własności Srebrnego Globu.

Jak się pewnie domyślacie, w tych zmaganiach prym wiodą Stany Zjednoczone, których obywatele jako pierwsi postawili na nim swoje nogi. Globalny policjant właśnie uczynił kolejny, niepoważny krok ku zawładnięciu nad Księżycem.

księżyc

W Senacie zaproponowano właśnie specjalną ustawę, której zadaniem będzie ustanowienie prawa własności zasobów naturalnych całej przestrzeni kosmicznej.

Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Srebrny Glob, ponieważ jest najbliżej, a na występujący na nim cenny hel-3, oczywiście ma już chrapkę wiele amerykańskich koncernów.

księżyc

Na całej Błękitnej Planecie jest go tylko około 10 kilogramów, a pozyskanie 40 ton helu-3, przy założeniu zastosowania reakcji termojądrowej, może zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne Stanów Zjednoczonych na cały rok.

Jakby tego było mało, eksperci szacują, że z powierzchni Księżyca można wyprodukować około miliona ton tego izotopu. Właśnie dla helu-3 Amerykanie, Rosjanie, Chińczycy czy Hindusi chcą wybudować bazy na Srebrnym Globie, by rozpocząć kosmiczne górnictwo i móc go tam wydobywać oraz przetwarzać.

Miejmy jednak nadzieję, że nikt nie otrzyma prawa do własności poszczególnych części Księżyca. Skoro chcemy podbijać kosmos, to róbmy to w normalny, cywilizowany sposób. Wystarczy, że już na naszej planecie od zarania dziejów trwają konflikty o zasoby naturalne, nie przenośmy ich też w kosmos.

źródło: www.geekweek.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Księżyc należy do Stanów Zjednoczonych”

  1. Niech rozpierdolą jeszcze księżyc to już wogóle będziemy mieli na ziemi, na szczęscie nigdy tam nie byli i nie będą bo jak wiadomo to baza obcych 😀

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Amerykanokomuchom odwala całkiem. Ktoś im wkońcu utrze nosa.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.