Księżyc uderzy w Ziemię zmieniając ją w morze ognia

Jak donosi brytyjskie The Sun, losy ziemskiego satelity są już przesądzone. Pewne jest, że Księżyc w końcu spadnie na Ziemię, powodując przy tym ogromne straty i zmieniając powierzchnię naszej planety w ogromny obszar pokryty gorącą lawą.

W rozmowie z miesięcznikiem Forbes Jason Barnes, planetolog z uniwersytetu w Idaho tłumaczy, że jest to naturalne następstwo zależności występujących między Ziemią i Księżycem – Srebrny Glob po prostu konsekwentnie zbliża się do swojego końca.

– Energia, która zostanie wytworzona podczas zderzenia dosłownie rozpuści powierzchnię Ziemi i pozostawi po sobie ocean magmy.

Na szczęście ani my, ani ludzkość w ogóle nie doczeka tego momentu. Naukowcy są zgodni – do tego czasu czeka nas zupełnie inna zagłada. Może to być zderzenie z gigantyczną asteroidą, fatalny kataklizm wywołany wybuchem jednego z superwulkanów czy śmietelna w skutkach nadaktywność Słońca. Jeśli zaś chodzi o „upadek Księżyca”, to nastąpi on prawdopodobnie za 65 miliardów lat. Wcześniej czeka nas jednak jeszcze jedna apokalipsa, w zasadzie gwarantowana – za pięć miliardów lat Słońce rozrośnie się i dosłownie wchłonie znaczną część Układu Słonecznego.

A do tego czasu pozostaje nam tylko wypatrywać nowtch doniesień o bliższych końcach świata. w 2017 roku jest już kilka potencjalnych dat.

źródło: onet

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
sdsadSzylikkroyAndrzejObrzezany Jerzy Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szylik
Gość
Szylik

Ale głupoty piszą,księżyc oddala się od ziemi nie o 8 cm na rok,tylko 38 mm na rok co daje 3,8 cm/rok,przecież to co ci naukowcy piszą to żenada,

Andrzej
Gość
Andrzej

Przecież wpajali nam do głowy że księżyc oddala się od ziemi 8cm na rok.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ale kiedy uderzy w Ziemię ???????????

kroy
Gość
kroy

w środę 😛

KON
Gość
KON

Ale głupoty pieprza nawiedzona kasta naukowcow .Niech patrza jak ich swiat powoli przestaje istniec

Seb
Gość
Seb

A może odleci.Podobno wcześniej go nie było.

Leliwa
Gość
Leliwa

przecież księżyc się oddala od ziemi